polska nowe przepisy obozy i kolonieFot. Pixabay.com/SpiritComm/zdjęcie poglądowe

Nowe wytyczne w Polsce ws. wakacji. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie

Polska wprowadza nowe przepisy związane z wakacjami w dobie pandemii. Wiele osób z pewnością nie będzie zadowolonych.

Polska wprowadziła szereg obostrzeń i zakazów, do których dostosować się musieli mieszkańcy. Wszyscy niezmiennie mają jednak nadzieję, że uda się zorganizować letni urlop, a rodzice, którzy zarezerwowali już kolonie i obozy swoim pociechom, liczą na zezwolenie na organizację takich wyjazdów. Teraz Główny Inspektorat Sanitarny wydał szereg wytycznych w tej sprawie, które wiele osób mogą rozczarować.

Przełomowa decyzja Wuhan, jest kategoryczny zakaz. Chwila, na którą czekały milionyPrzełomowa decyzja Wuhan, jest kategoryczny zakaz. Chwila, na którą czekały milionyCzytaj dalej

Polska - co z obozami i koloniami dla dzieci?

19 maja podczas konferencji prasowej szef MEN-u zapowiedział, że kolonie oraz obozy dla dzieci będą mogły być organizowane, jednak konieczne będzie wprowadzenie specjalnych obostrzeń. Portal Money.pl dotarł do wytycznych wystosowanych przez GIS i okazuje się, że wiele pociech może przez nie nigdzie nie pojechać, nawet mimo tego, że ich rodzice mają już rezerwacje.

Podstawowym założeniem jest oczywiście to, że na obozy i kolonie mogą pojechać wyłącznie dzieci zdrowe. Rodzice muszą podpisać oświadczenie o stanie zdrowia dziecka oraz o jego chorobach przewległych - podaje portal Money.pl. Niestety nawet pociechy, które miały wcześniej kontakt z osobami skierowanymi na kwarantannę lub były podejrzewane o zachorowanie na koronawirusa, już na zorganizowany wyjazd nie pojadą. Do mediów nie została podana informacja, czy będzie to uzależnione od daty takiego kontaktu.

Money.pl informuje również, że na obozach oraz koloniach konieczny będzie dostęp do usług pielęgniarskich, a dzieci będą miały mierzoną temperaturę. Właściciele ośrodków wygospodarować również muszą izolatki, w których ewentualnie przebywać będą mogły dzieci, u których wystąpi podejrzenie choroby.

Zmiany zajdą również w liczebności grup. Powinny mieć do 12 lub 14 osób, a w jednym pokoju/namiocie będzie mogło przebywać maksymalnie czworo dzieci, ale minimum to 4 m kw. na osobę. W jednym ośrodku przebywać ma tylko jedna grupa, a przed przyjazdem kolejnej, wszystko będzie sprzątanie i dezynfekowane. Ta część z pewnością będzie wyjątkowo problematyczna i kosztowna dla organizatorów i właścicieli hoteli czy schronisk.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutna wiadomość z Ameryka Express. Uwielbiana para musiała opuścić program
2. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

Zmiany odczują również pracownicy ośrodków kolonijnych. W kuchni również - tak jak w całym ośrodku - będzie obowiązywał dystans 1,5 metra. Posiłki mają być wydawane też w małych turach przy zachowaniu odległości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trudno oderwać wzrok. Wyciekło zdjęcie Dowbor z czasów, kiedy miała 20 lat, ale petarda
  2. 83-latek stracił w pożarze wszystko. Uratował tylko kota, poruszające nagranie
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi

Źródło: E-dziecko

Następny artykuł