Polska turystyka szykuje się już na polskich turystówFot. Unsplash.com/Reiseuhu

Jak urokliwy region Polski zachęca turystów, by go odwiedzali? Warto skorzystać?

Polska ma wiele pięknych zakątków, które w tym roku mają szansę zostać odkryte na nowo. Niektóre z nich już zapraszają do siebie turystów, którzy odpuszczą sobie w tym roku zagraniczne wycieczki.

Polskaturystyka może skorzystać na koronakryzysie, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że Polacy będą w tym roku częściej decydować się na wakacje w kraju. Niektóre regiony już przygotowują się na wzmożony napływ rodzimych turystów, rozpoczynając akcję promocyjną.

Ile będą kosztować Polaków wakacje w górach? Ceny wyszły na jawIle będą kosztować Polaków wakacje w górach? Ceny wyszły na jawCzytaj dalej

Polska to nie tylko morze, góry i Mazury

Dolnośląska Organizacja Turystyczna rozpoczęła kampanię promocyjną pod hasłem „Planuj z nami – Dolny Śląsk”. Jedną z form promocji jest drukowanie i rozsyłanie broszur turystycznych. DOT obiecuje dostarczyć komplet materiałów o regionie i jego turystycznych atrakcjach wszystkim zainteresowanym.

Wystarczy napisać maila na adres: plnujznami@dot.org.pl i zamówić przesyłkę, w której znajdą się mapa województwa z atrakcjami turystycznymi „TOP66”, mapy rowerowe Stawów Milickich, Borów Dolnośląskich i okolic Obornik Śląskich oraz katalogi „Smaki Dolnego Śląska”, „Szlak tajemniczych podziemi”, „Europejski Szlak Zamków i Pałaców na Dolnym Śląsku”, „Trasy turystyczne Wrocławia”, „Szlakiem wrocławskich krasnali”, „Wielki szlak polsko-czeskiego pogranicza”. Dotychczas tego typu materiały promocyjne DOT rozdawała turystom podczas imprez plenerowych. Jednak tej wiosny tego typu imprezy się nie odbywają.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu
2. Ministerstwo zajęło nowe stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Spore zaskoczenie

Pracownicy punktów informacji turystycznej, które prowadzi organizacja, twierdzą, że wielu turystów wciąż bardziej ceni sobie przewodniki w wersji drukowanej od tych internetowych. Tradycyjne wydawnictwa papierowe, a przede wszystkim mapy ze szlakami turystycznymi, są znacznie chętniej stosowane w terenie ze względu na to, że nie są zależne od internetu czy zasięgu sieci telefonii komórkowej. Poza tym często są dokładniejsze i pokazują trasę w pełnej skali, a nie tylko jej wycinek, jak miewa to miejsce w aplikacjach. Papierowe mapy nie mogą się też rozładować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Można dostać nawet 10 tysięcy złotych mandatu za drobne przewinienie na mieście. Każdy powinien je poznać
  2. Dramat w lesie. Ktoś porzucił psa w katastrofalnym stanie. Prezydent zareagował
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Reprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminację

Źródło: turystyka.rp.pl

Następny artykuł