polska dużo ofiarFot. pixabay.com/ kropekk_pl

345 osób straciło życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, ujawnili tegoroczny, tragiczny bilans po wakacjach

Polska zaktualizowała liczbę ofiar w czarnej serii. Już 345 osób straciło życie. Czwartek przyniósł kolejną ofiarę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało specjalny apel do Polaków.

Polska wstrząśnięta tragicznym bilansem, który podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Życie straciło już 345 osób, ostatnia w czwartek w miejscowości Rumia na Pomorzu. Wydano specjalny apel do Polaków.

Pani Dominika jest zdruzgotana, niewiarygodne sceny na Śnieżce. Turyści przesadzają?Pani Dominika jest zdruzgotana, niewiarygodne sceny na Śnieżce. Turyści przesadzają?Czytaj dalej

Polska: 345 osób nie żyje

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o kolejnym utonięciu, do którego doszło w czwartek w miejscowości Rumia na Pomorzu. Łączny bilans wzrósł zatem do 345 ofiar od 1 kwietnia. W związku z tym w piątek zaapelowało o kąpanie się wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Zwrócono również uwagę, aby nigdy nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających, a na łódkę lub kajak zawsze zakładać kapok.

Wśród ostrzeżeń RCB znalazło się również, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, a także nie wbiegać rozgrzanym do wody, czy nie wypływać na materacu daleko od brzegu. Nie zaleca się również wchodzenia do wody zaraz po posiłku. Należy za to zawsze stosować się do poleceń ratownika.

Dzisiaj grzeje: 1. Pani Karolina była w Tatrach. Wszystko widziała, turysta nie żyje
2. Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa
3. Trzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w Grecji

- Pływajmy w tych miejscach, które znamy, które są do tego wyznaczone i najlepiej tam, gdzie jest ratownik. To rzeczywiście bardzo zwiększa nasze bezpieczeństwo. No i jak już pływamy tam, gdzie jest ratownik, to słuchajmy się bezwzględnie jego poleceń. Jeżeli mówi, żebyśmy wyszli z wody, to wyjdźmy, nie szarżujmy. Drugą podstawową zasadą jest to, żeby nie pływać po alkoholu, po środkach odurzających. Wtedy trudniej oszacować nam nasze umiejętności, wydaje nam się, że możemy więcej, że możemy przepłynąć gdzieś dalej, ale to często bywa złudne i bardzo często prowadzi do tragicznych wypadków - wyjaśniła Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca autobusu podczas burzy zobaczył bezdomne psy. Bez wahania złamał wszystkie zasady
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Źródło: WP

Następny artykuł