Polska otrzyma pomoc z ChinFot. Pixabay.com/glaborde7

Chiny będą pomagać Polsce w walce z chorobą. MSZ wydało komunikat

Polska zmaga się z koronawirusem, który bardzo szybko się rozprzestrzenia. Powoduje to wiele problemów, które teraz mogą nam pomóc rozwiązać Chiny.

Polska podejmuje wszelkie działania, które mają na celu ograniczenie kolejnych zachorowań na koronawirusa. Podjęto decyzję o zamknięciu granic, poddawaniu kwarantannie Polaków przybywających do kraju, a wiele osób rozpoczęło pracę zdalną ze swoich domów. Niestety bezustannie pojawiają się kolejne przypadki zachorowań, co przyczynia się do kryzysu w służbie zdrowia. Kurczą się zapasy środków zabezpieczenia medycznego, jednak pomocną dłoń do Polski w tej kwestii wyciągają Chiny.

Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kursSamolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kursCzytaj dalej

Polska otrzyma wsparcie od Chin?

Jak przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Chiny zadeklarowały się pomóc Polsce nieodpłatnie. W ramach tego wsparcia, nasz kraj otrzymać by miał 10 tys. testów na obecność koronawirusa, 20 tys. maseczek N-95, zg. ze specyfikacją/standardami UE oraz 5 tys. kombinezonów ochronnych.

Na tym lista przekazywanych produktów się nie kończy. Na liście zobaczyć możemy także 5 tys. gogli medycznych, 10 tys. okryć na buty, a także 10 tys. jednorazowych rękawiczek medycznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły atak na Zieloną Strefę. Zniszczony budynek mieszkalny, są ranni
2. Fatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rządu

Za ofertę pomocy podziękował w rozmowie telefonicznej z ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie Liu Guangyuanem, minister spraw zagranicznych. Jacek Czaputowicz przekazał również potrzebę kontynuowania ciągłej współpracy z Chinami, która zakładać ma wymianę doświadczeń w kwestii walki z pandemią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią
  2. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN

Źródło: Polska Times

Następny artykuł