polska granica z białorusiąFlickr.com/ Sejm RP/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nowe informacje z polskiej granicy. Wiemy, co się dzieje

Polska potwierdziła, co obecnie dzieje się na granicy. Niedawno wstrząsnęła nami informacja o decyzji naszych sąsiadów. Według informacji przekazanej przez Radio Zet, Ministerstwo Spraw Zagranicznych już zareagowało.

Polska niedawno temu otrzymała informację o planach zamknięcia granicy przez jednego z naszych sąsiadów. Sytuacja zdaje się jednak nie być do końca jasna. Wiadomości z pierwszej ręki przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, na które powołuje się Radio ZET.

Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznegoJuż od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznegoCzytaj dalej

Granica Polska-Białoruś zostanie zamknięta?

Wiadomości o zamknięciu granicy z Polską i Litwą przez Białoruś obiegła światowe media w czwartek wieczorem. Więcej na ten temat pisaliśmy w poprzednim artykule. Aleksandr Łukaszenka, który ogłosił się zwycięzcą wyborów prezydenckich, zapowiedział dzisiaj poważne zmiany. Wcześniej Parlament Europejski ogłosił, że nie uzna wyników wyborów na Białorusi za ważne ani demokratyczne.

- Zamykamy granice z Litwą i Polską, wzmacniamy granicę z Ukrainą - mówi Alaksandr Łukaszenka, cytowany przez portal Radio ZET.

Radio ZET przekazało jednak wiadomość, którą miało potwierdzić polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Komunikat dotyczy bieżącej sytuacji na granicy między Białorusią a Polską. Resort uzyskał informację z pierwszej ręki, od funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalna tragedia, wszyscy trzymali kciuki. Podkarpacie w żałobie
2. Podsłuchano rozmowę pracowników TVP Info. Padły zatrważające słowa, nikt się nie spodziewał
3. Pani Dominika jest zdruzgotana, niewiarygodne sceny na Śnieżce. Turyści przesadzają?

- Zgodnie z informacją uzyskaną ze Straży Granicznej w chwili obecnej granica polsko-białoruska działa normalnie, bez zmian - informuje @MSZ_RP - czytamy na Twitterze Radia ZET

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko
  2. Co łączy pioruny i żyrafy? Absurdalne wyniki badań
  3. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  4. Los koni z Morskiego Oka przesądzony. Niestety, zapadła decyzja
  5. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
  6. Tragiczny wypadek w kujawsko-pomorskim. Ponad 100 ofiar śmiertelnych, wśród nich matki z dziećmi

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł