polska wstepna data otwierania granicScreen/Polsat News

Jest wstępna data otwierania granic Polski. Wicepremier zdradziła szczegóły

Polska przygotowuje się do otwarcia granic. Wicepremier Jadwiga Emilewicz podała wstępną datę.

Polska zamknęła granice, by uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wjeżdżać na teren kraju mogli obywatele oraz ściśle określone osoby. Obowiązywała również obowiązkowa, 2-tygodniowa kwarantanna każdego, kto przyjechał z zagranicy. W niedzielę wicepremier, szefowa resortu rozwoju zdradziła w rozmowie z Polsat News, jaka jest wstępna data otwarcia granic naszego kraju.

LOT podał termin wznowienia rejsów. Kiedy znów polecimy polskimi liniami?LOT podał termin wznowienia rejsów. Kiedy znów polecimy polskimi liniami?Czytaj dalej

Kiedy Polska otworzy granice? Jest wstępna data

Jak powiedziała Jadwiga Emilewicz w niedzielę w rozmowie z Polsat News, wstępnie otwarcie granic może dojść do skutku po 15 czerwca. Stwierdziła to po tym, jak w trakcie rozmowy przyznała, że jest już wstępna zapowiedź kilku państw, które od 15 czerwca planują otwieranie swoich granic.

- My również zakładamy, że jeśli sytuacja będzie rozwijać nie w szybszym tempie, niż ma to do czynienia teraz, po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic. Mówię to z dużą rezerwą - powiedziała w Polsat News Emilewicz.

W dalszej części rozmowy pokreśliła, że na pewno "będzie to miało miejsce nie wcześniej niż w połowie czerwca". Zaznaczyła, że to nie tylko kwestia decyzji rządu Polski, ale również rozmów i ustaleń z innymi krajami.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Polaków za granicą. Wybuchł ogromny pożar, są ranni
2. Tylko kichniesz i nie zdasz egzaminu. Kontrowersyjne przepisy mogą cię sporo kosztować

- Rozmawiamy o takich wariantach, w których jeżeli kraje graniczące z nami mają opanowaną sytuację epidemiczną, standardy bezpieczeństwa i higieny analogiczne do naszych i są gotowe otworzyć granice w naszą stronę, to zapewne powinniśmy stosować zasady partnerstwa i w podobny sposób traktować naszych sąsiadów - stwierdziła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wcale nie Biedronka ani Lidl. Wiemy, gdzie zrobisz najtańsze zakupy, wyniki badań zdumiewają
  2. "Uczestnik strajku przedsiębiorców nie żyje"? Policja zabrała głos w sprawie
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Reprezentant Polski miał porwać dziecko. Poważne oskarżenia wobec zawodnika

Źródło: Polsat

Następny artykuł