Polska będą zmianyFot. https://mapy.meteo.pl/

Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów

Polska wciąż cieszy się wakacyjną pogodą. W większości miejsc jest bardzo ciepło, a w pewnych rejonach temperatura przekraczała nawet 30 stopni Celsjusza. Nadchodzą jednak odczuwalne zmiany pogodowe, z którymi problem mogą mieć poszczególne grupy Polaków. W mediach pojawiają się ostrzeżenia dotyczące turystów.

Polska będzie musiała przygotować się na zmiany warunków pogodowych. W sobotę 15 sierpnia miejscami mogą pojawić się deszcze i burze. Szczególnie uważać powinni turyści, którzy planują wczasy na południu kraju - tam może dochodzić do częstych załamań pogody i znacznego ochłodzenia. Na zachodnich krańcach wciąż będzie upalnie. Synoptycy zapowiadają również wyraźne pogorszenie się warunków biometeorologiczne.

Szukają turystów z Zakopanego. Sprawa jest bardzo poważnaSzukają turystów z Zakopanego. Sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

W pierwszy dzień weekendu Polska może odczuć wyraźne zmiany pogodowe. Dotyczy to szczególnie województw zachodnich, południowych i centralnych, gdzie miescami mogą wystąpić przelotne opady deszczu oraz burze. W tych regionach pojawi się również zachmurzenie. Wyładowania atmosferyczne będą najbardziej odczuwalne nad Sudetami i Karpatami. Zeszłego dnia informowaliśmy o nawałnicy w okolicach Wałbrzycha, podczas której strażacy musieli zmagać się z połamanymi gałęziami, zalanymi ulicami i podtopionymi mieszkaniami.

Polska: ochłodzenie na południu i pogorszenie warunków biometeorologicznych

Wraz z początkiem weekendu Polska zrobi się odczuwalnie chłodniejsza na południu. W niektórych rejonach temperatura może spaść nawet poniżej 20 stopni Celsjusza. Apeluje się do turystów, którzy planują wczasy w podgórskich terenach, aby regularnie sprawdzali wiadomości pogodowe. W górskich rejonach może dochodzić do załamań pogody. Podczas gwałtownych zmian pogody podróżni maszerujący szlakami powinni jak najszybciej wrócić do schronisk lub swoich kwater.

Ze względu na zmiany pogodowe, którym ulega Polska, wyraźne pogorszenie samopoczucia mogą odczuć meteopaci. W trakcie opadów na zachodzie, południu i centrum kraju warunki biometeorologiczne będą się pogarszały, co może skutkować bólem głowy, rozkojarzeniem i sennością. Słonecznie natomiast pozostanie na północy Polski, gdzie synoptycy nie przewidują opadów. Temperatura przeważnie ma utrzymywać się między 24 a 27 stopniami Celsjusza.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszedł do morza, po chwili pędem wracał na plażę. Skandal, wszystko wyszło na jaw
2. Dzieje się, rząd wykorzystując walkę z koronakryzysem wprowadzi nowe prawo dot. mieszkań? Dziennikarze docierają do faktów, chodzi o wielką zmianę

W niedzielę Polska będzie bardziej słoneczna. Strefa opadów i burz przeniesie się na a wschód i południowy wschód. W większym obszarze kraju będzie sucho i słonecznie. Temperatura ma oscylować w okolicach 25 stopni Celsjusza. Jednak synoptycy nie spodziewają się dalszych upałów. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przerażających scenach w Sudetach, gdzie nawałnica postawiła strażaków w gotowości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na jaw wyszło, jak wygląda dom Artura Boruca w Warszawie. Prawdziwe luksusy, zwykły Polak może pomarzyć
  2. Pytanie na śniadanie w ogniu poważnej krytyki. TVP oskarżone o znęcanie się nad zwierzęciem, odpowiedziała gwiazda stacji
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Zobaczył uwięzionego psa w nagrzanym samochodzie. Wybił szybę toporem

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł