Polska pozwana za podwyższenie temperaturypxfuel.com

Portugalczycy pozwali Polskę. Na liście również inne państwa. Czy polski rząd może mieć problemy?

Polska może mieć poważne problemy. Wszystko z powodu Portugalii. Grupa osób, które pochodzą z kraju znajdującego się na Półwyspie Iberyjskim, postanowiła pozwać kilka państw. Na liście 33 pozycji. Jaki jest powód tego działania?

Polska znalazła się na liście 33 państw, które zostały pozwane przez grupę sześciu młodych osób z Portugalii. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. To pierwsza tego typu skarga w historii.

Rząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotowaćRząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Polska pozwana przez grupę Portugalczyków

Młode osoby wyszły z pozwem przeciwko 33 państwom, które według nich odpowiadają za wywołanie kryzysu klimatycznego na całym świecie. W lipcu tego roku w Portugalii odnotowano średnią temperaturę 33,34 stopni Celsjusza. Jest to najwięcej od 90 lat.

- Boję się już na samą myśl, że fale upałów, które w ostatnim czasie odczuliśmy, to zaledwie początek. Nie mamy już wiele czasu, aby zmusić rządy tych państw do należytej ochrony osób takich jak my - powiedziała Catarina Mota, która jest jedną z pozywających. Kobieta zarzuca pozwanym państwom, że przyczyniły się do podwyższenia temperatury.

Pozew do ETPC w Strasburgu złożyła pozarządowa międzynarodowa organizacja Global Legal Action Network. Reprezentuje ona grupę młodych osób. Są to 21-letnia Cláudia Agostinho, 20-letnia Catarina Mota, 17-letni Martim Agostinho, 15-letnia Sofia Oliveira, 12-letni André Oliveira i 8-letnia Mariana Agostinho.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat informuje. Znów wszystko zamykają. Premier potwierdził. Smutne wieści z zagranicy
2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek

Decyzję o złożeniu pozwu podjęto już w 2017 roku, lecz przez trzy lata zbierano fundusze na obsługę prawną. Oprócz Polski na liście znalazły się takie państwa jak Rosja, Szwajcaria, Ukraina, Norwegia, Turcja oraz Wielka Brytania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie inaczej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Polsat News

Następny artykuł