Polska ZakopaneFot. Flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Pilny apel polskiej policji do turystów. Dziesiątki ludzi oszukanych, trzeba bardzo uważać

Polska policja wystosowała pilny apel do wszystkich turystów. Codziennie dochodzi do bezczelnych oszustw, dziesiątki osób poszkodowanych. Wszyscy podróżnicy muszą szczególnie uważać.

Polska jest przez wielu nazywana turystycznym rajem ze względu na swoją różnorodność i wakacyjne możliwości. Zarówno zimą jak i latem na urlopowiczów czeka wiele wspaniałych miejsc, które kuszą niezwykłymi atrakcjami. Wszędzie jednak trzeba być ostrożnym i bardzo na siebie uważać. Policja właśnie wystosowała pilny apel, bo coraz częściej dochodzi do bezczelnych oszustw.

Właścicielka przepięknej, bezludnej wyspy poszukuje pracownika. Prawdziwa praca marzeńWłaścicielka przepięknej, bezludnej wyspy poszukuje pracownika. Prawdziwa praca marzeńCzytaj dalej

Często przybierają one postać podejrzanie atrakcyjnych ogłoszeń dotyczących kwater w górach, o znakomitej lokalizacji. Jak mówi Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji, nie możemy dac się nabrać i musimy zachować czujność. Wiele z nich może stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla naszych finansów.

Polska policja apeluje o ostrożność

- Niemal codziennie otrzymujemy jedno bądź dwa zgłoszenia o takim oszustwie. Ta skala jest niższa niż w poprzednich latach. Turyści są coraz bardziej ostrożni, jednak cały czas apelujemy o czujność - apeluje rzecznik zakopiańskiej policji, Roman Wieczorek.

Podreśla również, jak istotne może być wyszukiwanie zdjęć z podejrzanej oferty w internecie. Okazuje się, że nawet właściciele kwater oraz hoteli zgłaszają, że zdjęcia obiektów z ich stron internetowych są kradzione i wykorzystywane do oszustw. Jak łatwo oszacować, w czasie tegorocznych ferii zimowych doszło już do dziesiątek typu przestępstw, a oszuści niestety wciąż działają.

Sprawdzajmy każde ogłoszenie i bądźmy ostrożni

Samo oszustwo polega na niczym innym, jak po prostu na tworzeniu fałszywych ogłoszeń, za nocleg w których turyści płacą całą kwotę lub jej część, a po przyjeździe okazuje się, że lokal taki nie istnieje. W ten sposób oszuści zarabiają krocie, a podróżni zostają bez pieniędzy oraz miejsca noclegowego.

- Porównajmy cenę wynajmu z innymi noclegami w podobnym standardzie i lokalizacji. Decydując się na konkretną ofertę, sprawdźmy, czy domek, pensjonat, kwatera faktycznie istnieje i czy istnieje podany adres, ponieważ zdarza się, że ogłoszenie dotyczy ulicy, której nie ma - podkreśla Barbara Szczerba.

Podreśla również, że nie warto kierować się opiniami na stronie samego pensjonatu, gdyż mogą być fałszywe lub spreparowane. Warto też zachować szczególną ostrożność w stosunku do ogłoszeń wyjątkowo anonimowych - jesli z danych kontaktowych dostępny jest jedynie numer telefonu komórkowego lub e-mail, coś może być nie tak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w "Dzień Dobry TVN". Kinga Rusin nie wytrzymała
  2. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  3. Kolejny miliarder nie ma co robić z pieniędzmi. Poszukuje towarzyszki, którą zabierze w kosmos
  4. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
  5. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Onet

Następny artykuł