Polska. Kolejne ograniczenia w podróżowaniuFot. Pixabay.com/autokaremcom/zdjęcie poglądowe

Kolejne ograniczenie w Polsce, jest decyzja. Pilny apel do podróżnych

Polska, podobnie jak reszta świata, nadal walczy z pandemią koronawirusa. Aktualnie zmagamy się z drugą falą zachorowań, która przyczyniła się do wielu utrudnień w turystyce. Czekają nas kolejne zmiany.

Polska aktualnie zmaga się z ogromnym problemem - codziennie mamy ponad 20 tysięcy nowych przypadków. Przyczyniło się do poważnych zmian w branży turystycznej. Niektóre firmy ograniczyły połączenia. Teraz dołączyła kolejna.

Jest decyzja ws. lockdownu Polski. Mateusz Morawiecki ogłosił, ważna wiadomość ws. wyjazdówJest decyzja ws. lockdownu Polski. Mateusz Morawiecki ogłosił, ważna wiadomość ws. wyjazdówCzytaj dalej

Polska walczy z pandemią. Kolejne utrudnienia dla turystów

Ze względów bezpieczeństwa pasażerów i personelu, wiele przewoźników zdecydowało się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Czasem są to tylko zaostrzone zasady higieny i dystansu, a czasem anulowanie niektórych połączeń.

O zawieszeniu niektórych połączeń zdecydował popularny przewoźnik autobusowy Flixbus. Jak czytamy w komunikacie, " w związku z kolejnymi restrykcjami, malejącym zapotrzebowaniem na podróże, a także troską o nasze wspólne dobro, podjęliśmy decyzję o tymczasowym zawieszeniu większości naszych połączeń".

Karpacz skrywa porażającą tajemnicę. Turyści nie mają pojęcia o dramatycznej legendzie o dwóch braciachKarpacz skrywa porażającą tajemnicę. Turyści nie mają pojęcia o dramatycznej legendzie o dwóch braciachCzytaj dalej

"Tęsknimy za częstym podróżowaniem, ale teraz wszyscy musimy zrobić to, co w naszej mocy, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich" - dodaje firma. To zła informacja dla turystów, ponieważ Flixbus ma ciekawą ofertę dla podróżujących.

Przewoźnik zdecydował o utrzymaniu jedynie tych połączeń, na które jest największe zapotrzebowanie. Dodatkowo firma rekomenduje podróże tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Flixbus przypomina o zasadach bezpieczeństwa, jakie panują w trakcie podróży. Przejazdy realizowane są z zachowaniem rozszerzonych standardów bezpieczeństwa i higieny oraz z ograniczeniem liczby dostępnych miejsc do 50%.

Jednocześnie firma podała listę połączeń, które nadal będą realizowane. Są to między innymi trasy Szczecin – Berlin Tegel – Berlin oraz arszawa – Lublin – Biłgoraj – Przeworsk – Jarosław – Przemyśl – Medyka. Pełną listę można znaleźć na ich stronie interentowej.

Tanie połączenia autobusowe

Flixbus jest częścią spółki Flixmobility. Oferuje przewozy autokarowe na terenie 28 państw w Europie. Siedziba firmy znajduje się w Monachium w Niemczech. Turyści wybierają oferty tego przewoźnika głównie ze względu na dobre ceny i dużą ilość tras międzynarodowych.

W Polsce Flixbus funkcjonuje od 2015 roku. Pierwszą uruchomioną trasą było połączenie Szczecin – Berlin ZOB w oparciu o autokary przewoźnika Interglobus. Pod koniec 2017 roku poinformowano o integracji sieci połączeń PolskiBus z siecią Flixbus.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy muszą czekać na zmiany aż do czerwca 2021. Ogromne rozczarowanie po wiadomości przekazanej przez LOT
2. Nowe obostrzenia na Boże Narodzenie? Doradca premiera zdradził, co planuje rząd dla Polek i Polaków
3. TVN: Będzie nowy obowiązek, zaostrzają przepisy przez pandemię. Za granicą sytuacja jest coraz gorsza, będą kłopoty na granicach

Dwa lata temu firma zaczęła pracować także za oceanem, na terenie Stanów Zjednoczonych. Połączył 40 miast na zachodzie USA, między innymi Los Angeles, Las Vegas, San Diego i Phoenix.

Kolejne ograniczenie w Polsce, jest decyzja. Pilny apel do podróżnychKolejne ograniczenie w Polsce, jest decyzja. Pilny apel do podróżnychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. 5-latki poprosiły premiera, aby pozwolił Świętemu Mikołajowi roznosić prezenty podczas lockdownu. Otrzymały rozbrajającą odpowiedź
  3. Magda Gessler usycha z tęsknoty. Wyjawiła swoje wielkie pragnienie podczas pandemii, chce wrócić do raju na ziemi
  4. Żona Rutkowskiego rozgrzała internautów wakacyjnym zdjęciem. Nie do wiary, jak wyglądała 15 lat wcześniej
  5. Skandal w Sopocie, jak mogli? Sceny nie mieszczą się w głowie, choć sezon dawno się skończył
  6. Kot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytał
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Flixbus.com

Następny artykuł