Polska z kolejnymi restrykcjamiPixabay.com/Robfoto

Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć

Polska już dzisiaj musi przygotować się na zmiany. Wprowadzone zostaną nowe przepisy. Ma to związek z panującą w kraju epidemią koronawirusa. Zmiany dotyczą kilka regionów. Mieszkańcy których części kraju muszą przygotować się na zmiany?

Polska dzisiaj wprowadza nowe przepisy wynikające z pandemii koronawirusa. Mieszkańcy niektórych części kraju muszę spodziewać się zmian. Życie tych osób zmieni się w związku z niektórymi restrykcjami.

Potwierdzili. Mamy kolejny rekord zakażeń koronawirusem. WHO alarmujePotwierdzili. Mamy kolejny rekord zakażeń koronawirusem. WHO alarmujeCzytaj dalej

Polska. Zmiany z powodu epidemii

Od soboty w Polsce obowiązuje nowa lista powiatów objętymi kolorowymi strefami. Każda z nich określa konkretne zasady bezpieczeństwa. Wiceminister zdrowia przekazał jednak optymistyczne wiadomości, ponieważ żaden powiat nie znalazł się w strefie czerwonej.

Do strefy żółtej trafił powiat powiat limanowski, powiat tatrzański oraz powiat gostyński. Z kolei do strefy niebieskiej należy powiat kluczborski, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki i myślenicki. Co oznaczają te kolory?

Strefy żółte i niebieskie

W strefach żółtych targi i konferencje odbędą się jedynie, jeśli na jedną osobę przypadną 4 metry kwadratowe. To samo tyczy się siłowni i klubów fitness. Na wydarzeniach sportowych pojawi się tylko 25 procent publiczności, podobnie jak w przypadku wydarzeń kulturalnych. Limit na imprezie na wolnym powietrzu to 100 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest ofiara śmiertelna, rzucili się do ucieczki. TVP o tragedii w centrum handlowym za granicą
2. "W Kontrze" chwalono obrazy na wizji, których nie było widać. Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz znów odpłynęli?

W przypadku restauracji obowiązywać będzie taka sama zasada jak w strefach czerwonych. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki oraz parkach rekreacyjne - limit wyniesie jedną osobę na 5 metrów kwadratowych. Na uroczystościach rodzinnych pojawi się nie więcej niż 100 gości.

Strefa niebieska jest przyznawana powiatom, które nie mają jeszcze narzuconych dodatkowych restrykcji, ale w każdej chwili może się to stać. Więcej o koronawirusie w Polsce można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Wprost

Następny artykuł