Polska podlasieFot. Instagram/malgosia.wozniakowska

Wielu Polaków nawet nie wie o jej istnieniu. Magiczna Kraina znajduje się w naszym kraju

Polska ma wiele atrakcji, a ta Kraina jest wyjątkowa. Wiele osób nie wie, że ona istnieje, warto jednak zobaczyć ją na własne oczy. Te wyglądają jak wyjęte z bajki, są prześliczne.

Polska zachwyca zarówno zimą, jak i latem. Mamy tereny, które przypadną do gustu każdemu typowi turysty, jednak ta kraina zachwyci szczególnie fanów przepięknych widoków i niezwykłej architektury. Wszystkie domki wyglądają jak z bajki i aż trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę. Wielu nawet nie wie, że istnieją.

Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofąOstatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofąCzytaj dalej

Mowa o Krainie Otwartych Okiennic, która położona jest w dolinie Narwi, niedaleko Hajnówki. Oczywiście tym, co tam zachwyca, są niezwykle wyglądające domki. Stara, oryginalna architektura wygląda jak z bajki i jest unikatowa w skali całego kraju. Największą zaletą tych zabudować jest ich wygląd zewnętrzny oraz niezwykle kolorowe, bogate zdobienia. Prezentują się doskonale w każdych warunkach i o każdej porze roku.

Polska zachwyca Krainą Otwartych Okiennic

Niezwykła Kraina to nic innego, jak szlak turystyczny, który wiedzie przez trzy wsie: Soce, Puchły oraz Trześniankę. Nigdzie indziej w Polsce nie znajdzie się przykładów zdobień snycerskich, które są perłą tych okolic. Tworzone są w przepięknej formie okiennic, narożnikó, wiatrownic oraz nadkienników oraz podkienników, odpowiadających za unikatowy klimat.

Wartością dodaną są również dekoracyjne oszalowania szczytów oraz elewacji, co jak podają źródła, jest pamiątką po dawnym osadnictwie rosyjskim. Odwiedzając tamte tereny, warto zwrócić uwagę również na okazałe i przepiękne, drewniane cerkie oraz kościoły. W połączeniu z przepięknymi okolicznościami przyrody tworzy to wszystko niesamowity efekt, który przyciąga wielu miłośników tamtejszej kultury.

Przepiękne zdjęcia zalewają internet i zachwycają użytkowników

O tym niezwykłym miejscu wciąż nie wie nawet wielu Polaków, jednak miłośnicy przyrody chętnie tam bywają. Dzięki temu internet pełen jest cudownych fotografii, które i tak nie w pełni oddają magiczny klimat tego miejsca. Wyglądają niesamowicie, nigdy jednak lepiej nie poczuje się unikatowego klimatu, niż podążając Krainą Otwartych Okiennic i spędzając czas z życzliwymi miejscowymi.

Polska domki

Polska domki
Fot. Instagram/malgosia.wozniakowska

Polska domki
Fot. Instagram/bialystok.subiektywnie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu
  2. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  3. 3 loty dziennie odwoływane w Polsce, 4,3 miliony turystów poszkodowanych. Można stracić cierpliwość
  4. Polskie miasto lata temu zamknęło punkt widokowy dla turystów. Teraz zapadła przełomowa decyzja, turyści mają powód do radości
  5. Kopią masowe groby dla zwierząt, które zginęły i ucierpiały w pożarach. Wiadomości z Australii wyciskają łzy
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł