polska walczy z pandemiąTurysci.pl

Kancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie. Chodzi o stan nadzwyczajny w Polsce

Polska walczy z pandemią koronawirusa. Ostatnio coraz częściej słyszy się na temat wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Co na to Kancelaria Prezydenta? Znamy oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Polska odnotowuje coraz więcej dobowych przypadków zakażeń koronawirusem. Nic na razie nie wskazuje na to, żeby krzywa miała się wypłaszczyć. Od soboty obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej w całej Polsce, jednak coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego.

Wicepremier wyjawił prawdę o lockdownie Polski. Wielu Polaków chce go uniknąć, również turyściWicepremier wyjawił prawdę o lockdownie Polski. Wielu Polaków chce go uniknąć, również turyściCzytaj dalej

Polska wprowadzi stan nadzwyczajny? Kancelaria Prezydenta wyjaśnia

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha podczas rozmowy z TVN24 wyraził nadzieję, że nie będzie konieczności wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Jego zdaniem jest to decyzja bardzo poważna i powinna być wdrożona tylko i wyłącznie po wyczerpaniu innych środków.

Nie żyje, są też inne ofiary, TVN poinformował o tragedii. Niestety, dramatyczne wiadomości ze świata obiegły mediaNie żyje, są też inne ofiary, TVN poinformował o tragedii. Niestety, dramatyczne wiadomości ze świata obiegły mediaCzytaj dalej

- Mam nadzieję, że dynamika pandemii, jeżeli chodzi o wzrost zachorowań, nie będzie tego rodzaju, że będzie potrzeba sięgania po narzędzie stanów nadzwyczajnych - powiedział Paweł Mucha. - Mamy zwiększenie liczby miejsc w szpitalach - 11 tys. miejsc; zwiększenie liczby respiratorów, wprowadzenie szpitali koordynacyjnych na poziome wojewódzkim, zwiększenie liczby lekarzy w intensywnej opiece medycznej - wyliczał.

Dzisiaj grzeje: 1. Zamykają szkoły, bary i restauracje, klamka zapadła. Sąsiad Polski podjął decyzję
2. Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłe
3. Dostał pierwsze pytanie i już dzwonił do taty. Każdy turysta bez problemu by odpowiedział w Milionerach

W związku z rosnącą dobową liczbą zakażeń cała Polska została objęta strefą żółtą. Oznacza to, że mamy obowiązek noszenia maseczek nie tylko w sklepach czy autobusach, ale również na ulicach. Mateusz Morawiecki zapowiedział również powrót godzin dla seniorów w sklepach, aptekach i drogeriach. Obowiązywać będą od 15 października w godzinach 10-12.

Małżeństwo Zenka Martyniuka zagrożone? Sytuacja wymyka się spod kontroli. Wyjazd syna za granicę mógłby być ostatnią deską ratunku?Małżeństwo Zenka Martyniuka zagrożone? Sytuacja wymyka się spod kontroli. Wyjazd syna za granicę mógłby być ostatnią deską ratunku?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna natknął się w lesie na maleńki nagrobek. Przeczytał, co na nim wyryto i zaniemówił
  2. Poczta Polska nabiera Polaków. Rozpoczęła się akcja na ogromną skalę
  3. Zabierasz bagaż na pokład WizzAir? Lepiej uważaj, przez jeden błąd zapłacisz o wiele więcej
  4. Wykoleił się pociąg. Wszystko przez 11-letnie dziecko, porażająca wiadomość z zagranicy
  5. Weszli do domu nad Jeziorem Gopło. Nie mogli uwierzyć, policja w akcji
  6. Piątka dla zwierząt odrzucona w Senacie. Co dalej ze zwierzętami?

Źródło: RMF24

Następny artykuł