polska zmiany dla biur podróżyFot. Pixabay.com/scaramuche/zdjęcie poglądowe

Wiceminister o polskich biurach podróży. Czekają nas wielkie zmiany

Polska musi przygotować się na zmiany dotyczące urlopów w sezonie wakacyjnym. Wiceminister powiedział, co dalej z biurami podróży. Musimy być gotowi na metamorfozy.

Polska wprowadziła wiele zmian w funkcjonowaniu państwa, które miały pomóc w uporaniu się z pandemią koronawirusa. Uderzyło to m.in. branżę turystyczną, a Polacy z niepokojem czekają na nadchodzące wakacje. Obostrzenia w podróżowaniu bez wątpienia sprawią, że urlopy setek ludzi wyglądać będą zupełnie inaczej niż do tej pory. Głos zabrał również wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy. Opowiedział o kwestii polskich biur podróży.

Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunekPolacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunekCzytaj dalej

Polska w dobie koronawirusa. Co z biurami podróży?

Wiceminister rozwoju w wywiadzie dla Rzeczpospolitej poruszył temat polskich biur podróży. Ich sytuacja przez pandemię jest wyjątkowo niepokojąca, jednak polityk niespodziewanie stwierdził, że jest w tym temacie optymistą. Zapytano go, czy możemy spodziewać się masowego upadku biur podróży w naszym kraju.

- Uważam, że do tego nie dojdzie. Natomiast rynek w najbliższym czasie z całą pewnością ulegnie pewnym zmianom i przeobrażeniom - stwierdził w rozmowie z Rzeczpospolita.

W dalszej części wypowiedzi zdradził, czego spodziewać się mogą Polacy.

- Prawdopodobnie w ofercie wielu touroperatorów pojawi się Polska, czyli tzw. oferta wyjazdowa krajowa. Takiemu rozwojowi rynku ma również pomóc planowany przez nas projekt programu Bony turystyczne 1000 plus - wyjaśnił.

Oznacza to spore zmiany dla Polaków, którzy bardzo często decydowali się na wyjazdy zagraniczne. W tym roku najprawdopodobniej największą popularnością będą cieszyły się wczasy krajowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny zablokowały całe miasto przez koronawirusa. Nagły powrót, najwyższy stopień zagrożenia
2. Jak dostać się do fryzjera? Wizyty w salonach ulegną ogromnym zmianom

Dziś w wywiadzie dla Money.pl minister Emilewicz ujawniła, że trwa ustalanie szczegółów dotyczących bonów turystycznych dla Polaków. Dodatkowe 1000 zł mają otrzymać osoby zatrudnione na umowę o pracę, które zarabiają poniżej 5200 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie
  2. Znalazł małego pudla w krzakach. Kiedy zabrał go weterynarza, zdębiał po usłyszeniu diagnozy
  3. Niebezpieczeństwo w jednej części Polski. Trzeba bardzo uważać podczas spaceru
  4. Władze szukają setek ludzi. 29-latek jednej nocy zaraził co najmniej 50 osób, dramatyczne informacje ze świata
  5. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają
  6. Brat Otylii Jędrzejczak umierał na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce

Źródło: RMF24

Następny artykuł