Polska odwołano wydarzenieTurysci.pl

Imprezy masowe w Polsce zabronione. Największe wydarzenie turystyczne w kraju odwołane

Polska w obawie przed rozprzestrzenianiem się epidemii, odwołuje imprezy masowe. Jedno z najważniejszych wydarzeń podróżniczych nie dojdzie do skutku.

W obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie, Polska zdecydowała się na odwołanie imprez masowych. Zostało odwołane również największe wydarzenie podróżnicze w kraju.

WHO wprowadziło pandemię. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoWHO wprowadziło pandemię. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Największa polska impreza podróżnicza odwołana

Zaplanowane na 13 – 15 marca Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów zostały w tym terminie odwołane. W związku z rozprzestrzeniającą się po Europie epidemią Covid-19, prezydent Gdyni zdecydował o przełożeniu imprezy. Kolosy zostaną wręczone w innym terminie.

Impreza od dwudziestu lat gromadzi tłumy miłośników podróżowania. Każdego roku przyjeżdża na nią ponad 20 tysięcy gości z Polski i z zagranicy. W tym roku ze względów bezpieczeństwa spotkanie wraz z wręczeniem nagród za 2019 rok zostały przełożone.

- Należy podkreślić, że działania mają charakter prewencyjny. Dotąd w Gdyni nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirusem. Powodem decyzji jest troska o zdrowie uczestników wydarzenia i osób postronnych oraz chęć minimalizowania ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19. - czytamy w komunikacie prezydenta Gdyni.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz wjazdu do kraju, chyba że poddasz się kwarantannie. 14 dni izolacji, pierwsze państwo podjęło decyzję
2. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł

Nowy termin 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów i wręczenia Kolosów za 2019 rok nie jest jeszcze znany. Wiadomo jedynie, że planowana data ma przypadać na jesień tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Asi z Chłopaków do wzięcia. Włos jeży się na głowie
  2. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji

źródło: se.pl

Następny artykuł