Polska województwaFot. Pixabay.com/Robfoto

Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"

Polska administracyjnie podzielona jest na 16 województw, jednak niedługo może się to zmienić. Pojawiły się doniesienia, zgodnie z którymi już wkrótce pojawić się może nowy, wytyczony region.

Polska już wkrótce zmieni swoją mapę administracyjną? Media dotarły do informacji, które mogą wiele osób ucieszyć, ale też bez wątpienia niektórych zdenerwować. Mowa bowiem o wprowadzeniu 17. województwa, a dokładniej mówiąc - przywróceniem woj. częstochowskiego.

Obrazy Turysci.pl"Krwawy strumień" na plaży. Wielu boi się, że to ostrzeżenie od naturyCzytaj dalej

Nieoficjalne informacje w tej sprawie przedstawił Onet. Rzekomo obecny rząd przymierza się do tego kroku, a wykonać go będzie chciał już po wyborach prezydenckich, które zbliżają się wielkimi krokami.

Polska będzie miała 17 województw?

W rozmowie z Onetem do poważnych planów przyznał się poseł Szymon Giżyński, który otwarcie twierdzi, że ten rok będzie dla naszego kraju przełomowy. Rzekomo na sejmowych korytarzach jest już naprawdę głośno o kolejnym, 17. województwie.

- Temat przywrócenia woj. częstochowskiego na mapę administracyjną Polski jest w obiegu i należy to rozpatrywać w kontekście całości. Najważniejsze, że kończy się proces adaptacji rządu do nowych zadań. Ministerstwa są już w pełnej krasie i gotowe do działania. Myślę, że w najbliższych tygodniach należy oczekiwać odniesienia się do tematu, o którym mówimy - mówił w rozmowie z Onetem.

Plany są od dawna

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy pojawia się temat zmiany mapy administracyjnej naszego kraju. Mówił już o tym Mariusz Błaszczak, odnosił się też do tego sam Jarosław Kaczyński. Częstochowska rada miejsca wraz z okolicznymi samorządami uchwaliły nawet stanowisko, w którym popierały ideę powołania województwa.

Z pewnością taka zmiana wielu by ucieszyła - nie tylko polityków, ale i niektórych mieszkańców miasta, którzy od dawna chcą mieszkań w oddzielnym województwie. Pytanie tylko, z jakimi kłopotami administracyjnymi będzie się to wiązało. Z pewnością wiele osób będzie bardzo niezadowolonych, podobnie jak przedstawicieli władz, którzy stracą podległe im tereny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje dziecięca gwiazda. Matka poinformowała o śmierci syna
  2. Wczesne objawy raka żołądka. Nigdy ich nie lekceważ
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Onet

Następny artykuł