Polska wakacje 2020Fot. Pixabay.com/sarahbernier3140/zdjęcie poglądowe

Resort zdrowia zabrał głos. Powiedzieli prawdę o wakacjach 2020

Polska wprowadziła szereg restrykcji, dzięki którym mamy pokonać koronawirusa. Polacy z niepokojem czekają na wakacje, a nasze potencjalne wyjazdy skomentował właśnie resort zdrowia.

Polska, podobnie jak niemalże cały świat, zmaga się z pandemią. Koronawirus doprowadził do śmierci wielu ludzi, a państwa robią wszystko, by uniknąć jego dalszego rozprzestrzeniania. Pod znakiem zapytania stają również nadchodzące wakacje, na które od dawna czekało wielu Polaków. Teraz głos w tej sprawie zabrał polski resort zdrowia, niestety jednak wiadomość wielu osobom się nie spodoba.

Polacy będą mogli pojechać tylko do 3 krajów? Ujawniono termin i szczegółyPolacy będą mogli pojechać tylko do 3 krajów? Ujawniono termin i szczegółyCzytaj dalej

Polska będzie miejscem na spędzanie tegorocznych wakacji?

Wielu Polaków miało nadzieję na spędzenie wakacji w pięknym, egzotycznym miejscu. Relaks na złotej plaży byłby doskonałą metodą na wypoczynek od pracy zawodowej, niestety resort zdrowia nie ma w tej sprawie dobrych wieści.

- Nie chciałbym robić złudnych nadziei, sądzę, że wakacje spędzimy raczej w kraju - stwierdził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Niestety taki scenariusz podejrzewano od dawna, choć wielu nadal ma nadzieję na otwarcie granic. Łukasz Szumowski niedawno ostrzegał również, że niezalecane będą obozy dla dzieci oraz kolonie. Takie wiadomości bez wątpienia będą ogromnym ciosem dla znacznej części branży turystycznej - biura podróży, organizatorzy wycieczek czy przewodnicy najprawdopodobniej przygotować się muszą na wielkie straty.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystkie granice zostaną zamknięte na jeszcze dłużej? Padła ważna data w Europie
2. Biedronka sprzedawać będzie też w niedziele. Sieciówka znalazła sposób, zaczyna 10 maja

Ucieszyć się z wizji wakacji w kraju mogą natomiast właściciele ośrodków w Polsce oraz sektor agroturystyki. Z pewnością wielu turystów zdecyduje się na spędzenie urlopu w jakimś odosobnionym, spokojnym miejscu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje ws. wakacji. Wielu Polaków będzie załamanych
  2. Wyszedł na spacer. W krzakach usłyszał niepokojący płacz, który dobiegał z torby
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł