Polska szczyt epidemiiARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kiedy w Polsce będzie szczyt pandemii i ile będzie ofiar? Eksperci podali prognozy, nie brzmią dobrze

Polska bezustannie walczy z koronawirusem. Sytuacja jest poważna, ale naukowcy sporządzili prognozy, które mają wskazać szczyt epidemii w naszym kraju.

Polska wprowadza kolejne ograniczenia i przepisy, które mają pomóc w walce z rozprzestrzeniającą się chorobą. Zachorowań i przypadków śmiertelnych jest niestety coraz więcej, jak zresztą w niemalże całej Europie. Naukowcy z jednostki badawczej Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seatlle wskazali, kiedy w naszym kraju nastąpi szczyt pandemii i ile będzie ofiar.

Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodziePolacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzieCzytaj dalej

Kiedy Polska odnotuje szczyt epidemii?

The Institute for Health Metrics and Evaluation przeprowadziło symulacje oraz badania, by wskazać najbardziej prawdopodobną liczbę ofiar koronawirusa w Polsce. Jak wynika z ich wniosków, w punkcie kulminacyjnym liczba dobowa zgonów ma wynieść aż 104, a łączna liczba pacjentów, którzy umrą przez pandemię, mieścić się będzie w przedziale1200-3000.

Naukowcy określili również dzień, który określony został jako szczytowy w epidemii w naszym kraju. Przypadać ma on dokładnie na 24 kwietnia. W drugiej połowie tego miesiąca ma również nastąpić największe obłożenie szpitali, statystycy sprecyzowali jednak, że sytuacja nie powinna być aż tak zła, by mogło zabraknąć miejsc i łóżek w szpitalach. Poradzić sobie mają również oddziały intensywnej terapii. Wszystkimi tymi danymi podzielił się The Institute for Health Metrics and Evaluation należący do Uniwersytetu Waszyngtońskiego, a z ich wniosków korzysta również m.in. zespół antykryzysowy Białego Domu. Pamiętać jednak jednocześnie trzeba, że są to jednak jedynie badania statystyczne i przewidywania, na które wpływ ma wiele czynników, m.in. nasze przestrzeganie i stosowanie się do zaleceń i przepisów.

Dzisiaj grzeje: 1. 600 osób nie żyje, chcieli uchronić się przed koronawirusem. Smutne wiadomości ze świata
2. Będą zmiany w godzinach dla seniorów. Wiele osób będzie zadowolonych

Na tę chwilę w Polsce odnotowano 5 tysięcy przypadków zakażeń, zgonów jest natomiast 136. W porównaniu z wieloma krajami Europy określić to można jako dobrą sytuację, zwłaszcza patrząc na kryzys we Włoszech czy Hiszpanii. Obywatele wciąż zobowiązani są też do przestrzegania licznych obostrzeń i przepisów, które mają zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła kluczowa i nieodwracalna decyzja. Najważniejsza wiadomość dla wszystkich Polaków, którzy spłacają raty
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. Genialna wiadomość z Wuhan w Chinach. Dzień, jakiego nie było od grudnia
  4. Rząd chce dać turystom bony na 1000 zł na wycieczki. Podano szczegóły
  5. Pilna interwencja WHO u sąsiadów Polski. Eksperci rozpoczynają misję, apelują o zmiany
  6. TVP pokazało uczniom jak ćwiczyć. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)

Źródło: RMF24

Następny artykuł