Polska obiektFot. Facebook/Z głową w gwiazdach

Niezwykłe zjawisko na polskim niebie. Tak jasnego obiektu nie było od lat, nagrania wyglądają niesamowicie

Polska została rozświetlona przez wyjątkowy obiekt. Widuje się go bardzo rzadko, a tak jasnego nie było już od lat. Wyglądał niesamowicie, na szczęście udało się go uwiecznić na filmie. Nagrania trafiły do sieci i wyglądają niesamowicie.

Polska w niedzielną noc mogła zaobserwować wyjątkowe zjawisko. Na naszym niebie pojawił się bolid, który określa się jako najjaśniejszy od lat. Trzeba przyznać, że wyglądał niesamowicie i na chwilę dzięki niemu na niektórych terenach zrobiło się niemalże jasno jak w dzień. Całe zdarzenie zostało nagrane, a teraz filmy trafiają do sieci i wywołują ogromne emocje.

Polskim hotelarzom puściły nerwy, turyści posunęli się tym razem za daleko. Polskim hotelarzom puściły nerwy, turyści posunęli się tym razem za daleko. "Mamy czarną listę gości"Czytaj dalej

Jak podają media, wyjątkowy bolid znalazł się nad naszym krajem w niedzielę o godzinie 4:02, a szczególnie dobrze widoczny był w zachodniej części Polski. Wielu specjalistów i ekspertów czekało na to wydarzenie, chcąc je zarejestrować, jednak największą popularnością cieszą się amatorskie nagrania ludzi, którzy zjawisko uchwycili kamerkami w samochodach.

Polska: najjaśniejszy bolid od lat

Bolidy są to bardzo jasne meteory. Ten, który pojawił się nad Polską, określony został ze względu na swoją jasność nawet jako superbolid, ponieważ był jaśniejszy nawet od Księżyca w pełni. Jak podają media, sytuacja taka zdarza się bardzo rzadko, co najwyżej raz na kilka lat, dlatego obiekt ten tak poruszył naukowców i fanów niecodziennych zdarzeń.

Jak podaje serwis Instalki, bolid, który pojawił się na naszym niebie, miał ponad 100 gram masy i średnicę co najmniej 10 cm. Najpierw palił się na niebiesko i nie był szczególnie widoczny, po chwili jednak rozbłysł na krótką chwilę pomarańczowym światłem, rozświetlając całe niebo. Po wszystkim obiekt zniknął, a to świadczy o jego spaleniu w atmosferze ziemskiej. Co ciekawe, świadkowie twierdzą, że kilka minut po całym zdarzeniu, byli w stanie usłyszeć grom dźwiękowy.

Filmiki trafiły do sieci

Obiekt na polskim niebie obserwowały zarówno profesjonalne stacje, jak i amatorzy. Powstało również kilka filmików, na których bolid znalazł się zupełnym przypadkiem. Oglądając je, trzeba przyznać, że było to naprawdę niezwykłe zjawisko, które mogło kilka osób nieźle przestraszyć w środku nocy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uchwycił tajemnicze widmo Brockenu, a chciał tylko sfotografować wschód słońca. Niesamowite zdjęcie obiega sieć
  2. Części odpadały od samolotu w trakcie lotu. Wszystko zostało nagrane, pasażerowie byli przerażeni [FILM]
  3. Miejsce idealne na urlop. Jeden z najpiękniejszych basenów naturalnych na całym świecie, który wygląda jak z bajki
  4. Dasz radę wytrzymać 6 godzin w Ryanairze? Jedna z najdłuższych tras tanich linii startuje z Polski
  5. Uratowali dziesiątki tysięcy zwierząt z pożarów w Australii. Rodzina słynnego "Łowcy Krokodyli" robi wspaniałe rzeczy
  6. Rosja znów zaskakuje, wpadli na pomysł, jak odświeżyć stare bloki. Ich nowy wygląd jest niewiarygodny [ZDJĘCIA]

Źródło: Instalki.pl

Następny artykuł