Polska dźwięki alarmowegoogle maps

Uwaga, w całej Polsce zawyją syreny alarmowe, w akcji Centra Zarządzania Kryzysowego. Wiemy, o co chodzi

Polska rozbrzmi dźwiękami syren alarmowych. W sprawę zaangażowane są Centra Zarządzania Kryzysowego z całego kraju. Wiemy, o co chodzi.

Polska - na terenie całego kraju zabrzmią syreny alarmowe. Dźwięk będzie słychać przez 3 minuty, a będą go powtarzać wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego co kilka chwil. Niecodzienne zdarzenie z pewnością przykuje uwagę wielu mieszkańców. Wiadomo, czemu tak się będzie działo.

Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystówKoniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystówCzytaj dalej

Polska: trwają cwiczenia na wypadek porwania samolotu

Polska przeprowadzi ćwiczenia Renegade SAREX 20, które mają na celu sprawdzenie, jak dobrze jesteśmy przygotowani na ewentualne zagrożenie. Ogólnopolski sprawdzian współpracy służb wojskowych i cywilnych będzie dotyczył porwania samolotu, który mógłby zagrażać bezpieczeństwu obywateli.

W operacji będą brali udział piloci, którzy muszą przećwiczyć przechwytywanie porwanego samolotu. Ryzyko zamachem jest o wiele wyższe niż 10 czy 20 lat temu, dlatego takie szkolenia są bardzo ważne. W najbliższych dniach możemy się podziewać specjalnych maszyn na naszym niebie. Będą to samoloty myśliwskie, transportowe i śmigłowce.

Ćwiczenia będą prowadzone w przestrzeni powietrznej RP: w Zatoce Pomorskiej, Zatoce Gdańskiej, na obszarach województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego. Mieszkańcy nie muszą się niczego obawiać, chociaż manewry potrwają az do piątku 9 października.

Dzisiaj grzeje: 1. Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowy
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Nagły, pilny alarm w Europie. Może być wybuch. Może zrujnować plany tysięcy turystów

Sygnałem ostrzegawczym jest w tym wypadku syrena alarmowa, którą będzie słychać przez 3 minuty na początku i na końcu. Można łatwo rozróżnić moment rozpoczęcia i zakończenia ćwiczeń, ponieważ najpierw dżwięk będzie modulowany, a na końcu ciągły. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel wytrzeszczył oczy, gdy zobaczył, co niesie golden retriever w pysku. Musiał natychmiast zareagować
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. Słynne linie lotnicze właśnie potwierdziły. Smutne, współczujemy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Papugi z zoo nauczyły się przeklinać. Władze podjęły ważną decyzję

Źródło: RMF 24

Następny artykuł