Polska ośmieszonaFot. Twitter/UrbanGuy0508

Ogromna pomyłka American Airline. Kolejny raz źle potraktowali Polskę, chodzi o Kraków

Polska po raz kolejny została źle potraktowana przez linię lotniczą American Airline. Kolejny raz miała miejsce bardzo nieprzyjemna pomyłka i znów chodziło o Kraków. Przez nieuwagę doszło do niewiarygodnej sytuacji.

Polska regularnie na swoich lotniskach przyjmuje samoloty American Airlines, jednak firma ta niestety nie ma w ostatnim czasie dobrej passy. Już drugi raz z rzędu doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Poprzednia dotyczyła picia wódki w Krakowie, a teraz miasto to pomylono z zupełnie innym ośrodkiem znajdującym się nawet w innej części naszego kraju.

Uratowali dziesiątki tysięcy zwierząt z pożarów w Australii. Rodzina słynnego Uratowali dziesiątki tysięcy zwierząt z pożarów w Australii. Rodzina słynnego "Łowcy Krokodyli" robi wspaniałe rzeczyCzytaj dalej

Całą sprawę nagłośnił internauta, zamieszczając na Twitterze zdjęcie najnowszej reklamy American Airlines, które stawia Polskę w niekorzystnym świetle. Doszło tam do pomyłki wynikającej najprawdopodobniej z czyjejś nieuwagi i zaniedbania. Na banerze promującym loty z Chicago do Krakowa, polskie miasto pomylono z Gdańskiem.

Polska nieodpowiednio przedstawiana przez American Airlines

Na banerze reklamowym amerykańskiej linii przeczytać można hasło "Nonstop to Kraków. Starting May 7". Problem tylko w tym, że na zdjęciu wcale nie znajduje się to miasto, o którym mowa w podpisie. Jest to fotografia Gdańska, a wstawiona została tam prawdopodobnie przez zupełny przypadek. Niesprzyjającym Polsce faktem jest to, że nikomu z tak dużej firmy nawet nie zależało na sprawdzeniu autentyczności zamieszczanych treści, przed opublikowaniem jej w tak wielkim formacie.

Reklama zamieszczona została niedaleko portu lotniczego Chicago-O'Hare, a jej zdjęcie opublikował na Twitterze jeden z użytkowników. W podpisie od razu podkreślił, co jest nie tak z tą reklamą. Odbiło się to głośnym echem w naszym kraju, a wpis skomentowało wielu Polaków.

To nie pierwsza wpadka amerykańskich linii

Niestety to nie pierwsza, tak bolesna wpadka American Airlines, dotycząca Polski i Krakowa. We wrześniu ubiegłego roku prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, musiał interweniować w innej sprawie. Wtedy firma opublikowała spot, w którym przedstawiała Budapeszt, Pragę oraz Kraków.

Pierwsze przedstawione zostało jako idealne miejsce do pływania statkiem po Dunaju, drugie natomiast zachęcało obejrzeniem spektaklu w teatrze lalek. Polska niestety również w tym przypadku przedstawiona bardzo niekorzystnie, bo Kraków określono jako idealne miejsce do napicia się wódki z przyjaciółmi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki sukces polskiej restauracji. Znalazła się wśród najpiękniejszych lokali świata [ZDJĘCIA]
  2. W Polsce powstaje niezwykłe, azjatyckie miasteczko. Już wkrótce wielkie otwarcie
  3. Jedyna wyspa na świecie, która należy tylko do świnek. Człowiek może być tylko gościem
  4. Jezioro Turkusowe jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Niewielu wie, że jeszcze niedawno wcale nie było tam wody
  5. Ciemne kropki na ścianie w hotelowym pokoju? Jak najszybciej uciekaj, to okropny znak
  6. Burze bez deszczu i ogniowe tornada. Pożar w Australii trwa, miejscami powstał już mikroklimat

Źródło: Interia

Następny artykuł