polska jezioro bieszczadyfot. pixabay.com/5391769

Jedno z najładniejszych jezior w Polsce. Odpoczynek w tym miejscu jest prawdziwą przyjemnością

Polska zachwyca nas pięknymi widokami za oknem. Z utęsknieniem wyczekujemy momentu, kiedy można będzie wyjść z domu i podziwiać najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Na ten moment pozostaje tylko oglądanie zdjęć i tworzenie listy miejsc do odwiedzenia.

Piękna nasza Polska cała. Chociaż w tym momencie najlepszym, co możemy zrobić, jest pozostanie w domach, nikt nie zabroni podziwiać piękne miejsca na odległość. Gdy zagrożenie minie i znowu będziemy mogli wychodzić z domów bez obaw, możemy zastanowić się nad wyjazdem w Bieszczady.

Nagranie z Włoch rozpętało burzę. Widok ulic wprawia w osłupienie, skrajna bezmyślnośćNagranie z Włoch rozpętało burzę. Widok ulic wprawia w osłupienie, skrajna bezmyślnośćCzytaj dalej

Polska zachwyca pięknymi jeziorami

Jezioro Solina nazywane jest przez niektórych „bieszczadzkim morzem”. Powstało w wyniku postawienia na rzece San gigantycznej zapory. Zadaniem zbiornika jest retencja chroniąca dolinę rzeki przed powodzią. Z tego powodu poziom wody stale się zmienia. Wewnątrz zapory znajduje się hydroelektrownia, którą również warto zobaczyć.

Jezioro znajduje się w Bieszczadach, w otoczeniu gór. Okolica jest tak piękna, że zapiera dech w piersiach. To idealne miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Na miejscu możemy wypożyczyć kajak czy rower wodny albo wybrać się na przejażdżkę statkiem. Chociaż prawda jest taka, że to miejsce przyciąga swym pięknem tylu turystów, że czasem ciężko znaleźć wolne miejsce.

Dzisiaj grzeje: 1. Korea Północna w końcu przerwała milczenie ws. koronawirusa. Podano liczby
2. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend

W okolicy znajduje się kilka turystycznych miejscowości, jak Solina, Myczkowce czy Polańczyk. Jezioro jest uważane za jedno z najpiękniejszych w Polsce dzięki skomplikowanej linii brzegowej i różnorodności roślin i zwierząt.

polska jezioro bieszczady

fot. instagram.com/goroholiczka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sejm właśnie ustalił specustawę funduszową. Wszystkich będą obowiązywać nowe przepisy
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. Chiny zamarły. 3 minuty, łzy napływają do oczu
  4. Nowe zarządzenie w Tatrach, uderzy nawet w mieszkańców. Wydano zarządzenie po wytycznych z Ministerstwa
  5. Złamał kwarantannę 15 razy w ciągu 10 dni. Miał swoje tłumaczenie, dostał gigantyczną karę
  6. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju

źródło: radiozet.pl

Następny artykuł