Polska brzydki budynekFot. Flickr magro_kr

Mało kto wie, gdzie znajduje się najbardziej pstrokaty budynek w Polsce. Nie wszystkim się podoba

Polska ma budynek, który wywołuje wiele kontrowersji i nie mówimy o Pałacu Kultury i Nauki. Chodzi o najbardziej pstrokatą budowlę, która znajduje się nad polskim morzem. Chociaż obiekt z pewnością zwraca na siebie uwagę, ma wielu przeciwników. Wiecie o jakim budynku mówimy? Widzieliście go kiedyś na żywo?

Polska wybudowała kiedyś najbardziej pstrokaty budynek w całym kraju. Jest zamieszkiwany do dzisiaj i wywołuje skrajne reakcje. Chociaż, niektórzy doceniają jego barwy i rozmiar, to wiele osób uważa go za szpetny. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć na własne oczy Falowiec? Znajduje się w Trójmieście – dokładnie w Gdańsku, w dzielnicy Nowy Port. Co o nim sądzicie?

Kancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie. Chodzi o stan nadzwyczajny w PolsceKancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie. Chodzi o stan nadzwyczajny w PolsceCzytaj dalej

Polska może pochwalić się bardzo różnorodną architekturą. Wśród najróżniejszych budynków można znaleźć prawdziwe perełki. Przykład Falowca jednak nie należy do łatwych, ponieważ choć to budowla jedyna w swoim rodzaju, to wywołuje wiele kontrowersji. Niektórzy uważają wręcz, że to najbrzydszy obiekt w całym kraju. Powstawał w latach 1970-1973 i nadal jest zamieszkany.

Polska i najbardziej pstrokaty budynek. Znacie Falowiec?

Polska przeżywała różne okresy budownictwa. Niektóre charakterystyczne budynki powstały właśnie w czasach PRL. Jednym z nich jest właśnie Falowiec – obiekt mieszkalny, którego układ balkonów ma przypominać fale. Nic dziwnego, że znajduje się w Gdańsku i to bardzo blisko wybrzeża – w dzielnicy Nowy Port. Chociaż oficjalna liczba mieszkańców wynosi ponad 4 tysiące, licząc wynajmujących, może wynieść nawet 6 tysięcy.

Nie tylko Polska może pochwalić się tego typu zabudowaniem. Od Falowca, którego długość wynosi ponad 800 metrów, dłuższy jest wiedeński Karl-Marx-Hof (1100 metrów). Niedaleko Falowca planowano także wybudować najwyższy budynek mieszkalny w Polsce o nazwie Big Boy Building, ale do tej pory projekt nie został zrealizowany. Złośliwi porównują Falowiec do brazylijskich faweli lub slamsów w Bangladeszu.

Dzisiaj grzeje: 1. 20 osób nie żyje, prawdziwy dramat. Wszyscy jechali jednym autobusem do zagranicznej świątyni
2. B. premier pokazał prywatną wiadomość od Andrzeja Dudy. Prezydent raczej wolałby, aby nigdy nie wyciekła
3. Morawiecki potwierdził, możliwy stan wyjątkowy w Polsce. Wszystko zależy od jednego. Złe wieści dla Polaków i turystów

Widzieliście kiedyś Falowiec na własne oczy? Co sądzicie o tym budynku? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym wpisem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy o przepięknym, bajkowym zamku. Chodzi o Pałac w Mosznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  2. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Robert Makłowicz zajrzał do chorwackiej piekarni i szybko się wycofał. Smutny powód

Następny artykuł