polska apel TPNTurysci.pl

Pilny apel do Polaków. Ważne informacje z południa Polski

Polska od poniedziałku otwiera hotele i miejsca noclegowe. Wiele popularnych ośrodków przyjmie przyjezdnych, muszą oni jednak zwrócić uwagę na szereg ważnych rzeczy. Każdy powinien przeczytać apel TPN.

Polska powoli dąży do rozmrożenia gospodarki po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa. Umożliwiono już wstęp do lasów, a już jutro otwarte zostaną hotele i pensjonaty. Będzie to krok w stronę przywrócenia do życia branży turystycznej, jednak konieczne jest przestrzeganie wielu obostrzeń i zakazów. Warto również wysłuchać i zastosować się do apelu Tatrzańskiego Parku Narodowego, wystosowanego do wszystkich Polaków.

Tragiczna śmierć uczniów w Chinach podczas lekcji. Rodzice winią maseczkiTragiczna śmierć uczniów w Chinach podczas lekcji. Rodzice winią maseczkiCzytaj dalej

Polska otwiera hotele. Każdy powinien przestrzegać przepisów

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zaapelowały do Polaków. Hotele i kwatery noclegowe ruszają już w poniedziałek, a wraz z nimi kolejki linowe na Gubałówkę oraz Kasprowy Wierch. Konieczne jest zminimalizowanie kontaktów między ludźmi, dlatego TPN zwrócił się do przyjezdnych z prośbą o zakup biletów wstępu do parku drogą elektroniczną.

Oprócz tego apeluje się o chodzenie w maseczkach lub innych środkach zasłaniających nos oraz usta przed wejściem na szlaki. Szczególnie uważać trzeba na punkty poborów opłat oraz parkingi, gdzie po zniesieniu restrykcji pojawić się może wiele ludzi. Choć na szlakach nie ma już takiego obowiązku, władze radzą zasłaniać usta i nos w chwili zbliżania się do większej grupy ludzi.

Dzisiaj grzeje: 1.Polka utknęła w prawdziwym raju. Przepiękne miejsce i nie ma w nim koronawirusa
2. Są już polskie truskawki. Cena jest powalająca

Najpopularniejsze szlaki, na których zwykle pojawiają się tłumy, objęte będą limitem wejść. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie mają funkcjonować i ile turystów będzie mogło podróżować szlakiem, gdyż władze nie przekazały szczegółów. Wiadomo natomiast, że wprowadzone zostaną m.in. na drodze do Morskiego Oka czy w Dolinie Kościeliskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister edukacji się wygadał. Dzieci wrócą do szkoły szybciej niż każdy się spodziewał?
  2. Myśleli, że pies wraca na grób swojego właściciela. Gdy poznali prawdę, odebrało im mowę. Musieli działać
  3. W momencie największej liczby zgonów życie w europejskim kraju wygląda tak samo. Bary, galerie i sklepy działają normalnie
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Wielki gwiazdor zatrzymany przez policję. Bił swoją dziewczynę tak, że straciła ciążę. Przerażające zdjęcia (FOTO)

Źródło: Onet

Następny artykuł