Polska zakaz wychodzenia do lasówTurysci.pl

Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Polska wprowadza kolejne zakazy, które mają uchronić Polskę przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Właśnie ogłoszono kolejne miejsce, w które nie można chodzić.

Polska bardzo aktywnie walczy z koronawirusem. Wdrażane są kolejne ograniczenia oraz przepisy, które mają powstrzymać jego rozprzestrzenianie. Choć liczba chorych rośnie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ma sprawić, że możliwie szybko Polacy będą mogli wrócić do normalnego życia. W piątek ogłoszono kolejny zakaz, do którego zastosować się powinni wszyscy - tymczasowy zakaz wstępu do lasów.

Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domuWyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domuCzytaj dalej

Polska wprowadza nowy zakaz

O tymczasowym zakazie wstępu do lasów, który wprowadziły Lasy Państwowe, poinformowało w piątek popołudniu Ministerstwo Środowiska.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez Ministerstwo.

Jest to kolejny krok w walce z koronawirusem.

- Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu - cytuje wyjaśnienia resortu środowiska Onet.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski przewoźnik zwolnił wszystkich pracowników. Gigantyczny kryzys, bolesny cios
2. Prezydent z ważnym apelem do Polaków. Jedna rzecz może uratować nasze finanse i pomóc przetrwać kryzys

W komunikacie podsumowano również obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce. Jak się okazuje, wystąpiły 203 nowe przypadki, które potwierdzono testami laboratoryjnymi. Niestety zmarły również dwie osoby - 80-letnia kobieta w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta w Poznaniu. W komunikacie możemy przeczytać, że obie miały choroby współistniejące.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest oficjalne stanowisko Andrzeja Dudy ws. matur 2020. Rodzice i uczniowie będą wściekli
  2. Kontrowersyjny pomysł polskiego rządu. Będą zbierać nasze dane lokalizacyjne
  3. Genialna wiadomość z Wuhan w Chinach. Dzień, jakiego nie było od grudnia
  4. Rząd chce dać turystom bony na 1000 zł na wycieczki. Podano szczegóły
  5. Pilna interwencja WHO u sąsiadów Polski. Eksperci rozpoczynają misję, apelują o zmiany
  6. Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazy

Źródło: Onet

Następny artykuł