Polska najpiękniejszy budynekFot. YouTube Weinerberger

Najpiękniejszy budynek na świecie znajduje się w Polsce. Robi wrażenie?

Polska ma wielki powód do domu. W prestiżowym rankingu na najpiękniejszy budynek świata wygrała polska placówka. Konkurencja była duża – aż 600 propozycji z całego świata. Być może mieliście już okazję widzieć tę budowlę na własne oczy. Trzeba przyznać, że robi imponujące wrażenie. Może stać się wielką atrakcją turystyczną.

Polska jest krajem, który może pochwalić się wieloma imponującymi budynkami. Potwierdził to prestiżowy konkurs Wienerberger Brick Award 2020, który przyznał główną nagrodę placówce mieszczącej się w polskim mieście. Konkurencja nie była łatwa, ponieważ w zestawieniu znalazło się aż 600 budowli z całego świata. Finał 14. już edycji konkursu odbył się w stolicy Austrii. Jury doceniło niebanalną architekturę polskiej placówki.

Polsat potwierdza informację. Donald Trump ma koronawirusa. Jego stan nie jest najlepszyPolsat potwierdza informację. Donald Trump ma koronawirusa. Jego stan nie jest najlepszyCzytaj dalej

W tegorocznym konkursie Wienerberger Brick Award 2020 to właśnie Polska zwróciła uwagę jury. W rankingu organizowanym co 2 lata przyznawane są nagrody dla najbardziej wyjątkowych budowli, których charakter opiera się na wykorzystaniu ceramiki, cegieł dachówek. Główna nagroda podczas finału 14. edycji przypadła placówce, którą znajdziemy w Katowicach, co może zaskoczyć wielu polskich turystów.

Polska na czele rankingu. Najpiękniejszy budynek ceglany świata jest w Katowicach.

Dzięki budynkowi, który pełni funkcję Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Polska zdobyła Grand Prize. Był to 14. finał międzynarodowego konkursu Wienerberger Brick Award 2020. Oprócz nagrody głównej placówka została też wyróżniona w jednej z 6 kategorii.

Budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który otrzymał Grand Prize oraz wyróżnienie w kategorii Sharing Public Spaces, znajduje się w ul. Pawła 3. Zaprojektowany przez architektów z pracowni Baas Arquitectura, Grupa 5 Architekci i MAŁECCY biuro projektowe kompleks został oddany do użytku w 2017 roku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Gazetę Wyborczą o wyjątkowości budynku decydują takie cechy jak połączenie śląskiej tradycji z nowoczesnością oraz wykorzystanie przez architektów sąsiedztwa starych kamienic. Dzięki wykończeniu z brązowej cegły placówka Uniwersytetu Śląskiego idealnie wręcz wpisuje się w charakter miejskiej zabudowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy
2. Monika Jaruzelska ocenzurowana? Jej film zniknął z internetu, sama jest zaskoczona
3. Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicę

Pozostaje nam pogratulować i cieszyć się, że Polska ma kolejny powód do dumy, który możecie obejrzeć na własne oczy w Katowicach lub materiale wideo udostępnionych na YouTube udostępnionym przez Wienerberger. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wyspie jak z horroru, która skrywa straszną tajemnicę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Dziecko zasnęło z ładowarką. Doszło do tragedii, a można było jej zapobiec
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Dramat w zachodnio-pomorskim. Kolejne psy padły ofiarą truciciela, właścicielka nie ma wątpliwości

Źródlo: Wirtualna Polska

Następny artykuł