Polska opinia CzechFot. Pixabay.com/Robfoto

Sąsiad Polski otwiera granice. Jest decyzja ws. Polski

Polska wciąż nie otworzyła granic, zdecydował się jednak na ten krok nasz sąsiad. Wydał również decyzję o naszym kraju, wszystko jest już więc jasne.

Polska powoli podnosi się po kryzysie związanym z pandemią. Luzowane są kolejne obostrzenia, a w związku z nadchodzącymi wakacjami, wiele osób czeka na oficjalne otwarcie granic. Pojawiły się zapowiedzi i wstępna data, a podobne działania zapowiedział również nasz sąsiad - Czechy. Ogłoszono również decyzję ws. Polski, jeśli chodzi o tzw. system świateł drogowych.

Podali przełomową datę dla polskiej turystyki. Będziemy czekali bardzo długoPodali przełomową datę dla polskiej turystyki. Będziemy czekali bardzo długoCzytaj dalej

Polska uznana za kraj epidemiologicznie bezpieczny

W poniedziałek Czechy przyjęły system świateł drogowych. Ma on polegać na określaniu poziomu bezpieczeństwa epidemiologicznego innych państw, a na jego podstawie wpuszczani będą na teren kraju obywatele tych krajów. Zapadła również decyzja ws. Polski - uznano nas za kraj "zielony", czyli bezpieczny. Oznacza to, że od 15 czerwca bez przeszkód Polacy mogą wjeżdżać do Czech.

Zielonych krajów jest więcej. Obok Polski takim tytułem pochwalić się może też Słowacja, Austria, Niemcy, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Bułgaria, Grecja, Cypr, Rumunia, Łotwa, Litwa, Finlandia, Estonia, Szwajcaria, Islandia oraz Norwegia. W praktyce oznacza to, że obywatele tych państw mogą wjechać do Czech i nie muszą poddawać się obowiązkowej kwarantannie. Takie samo prawo dotyczy Czechów - po przyjeździe z tych krajów, nie muszą pozostawać w izolacji 2 tygodnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcieli wpuszczać Polaków, zmienili zdanie po kilku godzinach. Są wyjaśnienia, przykre słowa
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Nie wszystkie kraje otrzymały jednak zielone światło. Żółte światło otrzymały kraje Beneluksu, Irlandia, Dania, Portugalia, Włochy, Francja oraz Malta. Oznacza to, że obywatele tych państw przy wjeździe do Czech będą musieli okazać negatywny test na koronawirusa, ale Czesi po powrocie z tych miejsc mogą bez przeszkód wrócić do domu. Kraje "czerwone" to Wielka Brytania oraz Szwecja. W tym przypadku dla każdego konieczna jest 14-dniowa kwarantanna lub aktualny test negatywny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senior pokazał wycinek swojej emerytury. Łzy same napływają do oczu, nie da się przeżyć
  2. Uratowała mopsa przed śmiercią. W jego nietypowym wyglądzie zakochały się miliony osób
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł