Polska nawiedzony szpitalScreen/youtube/TV Regionalna pl

Najbardziej nawiedziony i mroczny szpital w Polsce. Dziesiątki legend, nikt nie zna prawdy

Polska na swoim terenie ma wiele miejsc, wokół których narosły mroczne legendy. Jedno jest jednak szczególne - radziecki szpital ma tajemniczą i niepokojącą historię, przez którą wiele osób boi się do niego zbliżać.

Polska jest wyjątkowym krajem, który pochwalić się może fascynującą, choć niezwykle burzliwą historią. Na terenach naszego państwa znaleźć można dziesiątki miejsc owianych tajemnicami oraz niepokojącymi sekretami. Są niezwykle mroczne, wielu woli ich unikać, pojawiają się też głosy, że w nich straszy. Jednym z takich obiektów jest radziecki szpital w Legnicy, który kiedyś cieszył się nieposzlakowaną opinią.

Korzystasz z poduszki podróżnej? Większość osób popełnia błąd i boli ich karkKorzystasz z poduszki podróżnej? Większość osób popełnia błąd i boli ich karkCzytaj dalej

Polska ma wiele miejsc, przez które cierpnie skóra

Szpital, a właściwie jego ruiny, znajdują się w Lasku Złotoryjskim w Legnicy i cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i miejscowych. Obiekt zbudowany został na potrzeby III Rzeszy, a następnie przejęty został przez Sowietów. Stoi pusty od 1993 roku, a złomiarze i bezdomni regularnie go niszczą. Był przedmiotem wielu materiałów lokalnych telewizji oraz reportaży dziennikarskich. Jego historię zaprezentowała też TV Regionalna pl na Youtube, pokazując skalę zniszczeń.

Turystów przyciągają w to miejsce również legendy oraz historia. Kilka lat temu zginął tam tragicznie zwiedzający, który wszedł na szklaną taflę, która dawniej doświetlała pomieszczenia. Niestety ta się załamała, a odwiedzający uderzył w posadzkę z wysokości około 10 metrów. Dziś wielu mówi, że jest on jedną z postaci, które nawiedzają to miejsce, lecz podobno niejedyną. Za czasów III Rzeczy był to szpital wyjątkowo nowoczesny, a zdaniem niektórych przeprowadzano w nim tajemnicze eksperymenty, których wielu pacjentów nie przeżyło.

Dzisiaj grzeje: 1. 13-letni Łukasz wrócił z wakacji i zaczął go boleć brzuch. Po usłyszeniu diagnozy, pod rodziną ugięły się nogi
2. 1,2 tys. kierowców straciło dowody rejestracyjne, inni zapłacili 500 zł mandatu. Twoje auto też może być skontrolowane

Choć żadne informacje na ten temat nigdy nie doczekały się oficjalnego potwierdzenia, pobudzają wyobraźnię zwiedzających i tworzą unikatowy klimat tego miejsca. Podobno jego najmroczniejsze tajemnice kryją się w podziemiach, do których nikomu jeszcze nie udało się odnaleźć wejścia. Mają tam być długie tunele, które kompleks łączą nawet z centrum miasta oraz dworcem kolejowym, lecz czy rzeczywiście tak jest? Prawdy od lat nie poznał nikt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  2. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz
  3. 249 Polaków nie wpuszczono do samolotu. Banalny błąd, każdy powinien uważać na jeden szczegół
  4. Uczestnicy karnawału mogli zostać zarażeni. Kontaktu z 300 osobami poszukują zagraniczne władze
  5. Samolot z 200 osobami na pokładzie pilnie zawrócony. Piloci dostrzegli niebezpieczeństwo
  6. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka

Źródło: Fakt

Następny artykuł