Polsat News relacjonuje sprawę jemeńskich kebabów.Fot. Pixabay.com/Silas Camargo Silão (zdjęcie ilustracyjne)

800 osób w szpitalu, dziecko zmarło. Wszyscy jedli jedną rzecz, wiadomość ze świata

Polsat donosi o niecodziennej “epidemii” w jednym z państw ważnego dla turystyki regionu świata. Nie żyje 5-letni chłopiec, a 826 osób trafiło do szpitala. Wszyscy jedli popularny przysmak.

Polsat News informuje o wyjątkowo nieprzyjemnym zatruciu przeszło 800 osób, które łączy jeden fakt - słabość do popularnego dania z Bliskiego Wschodu. Miłośnicy regionu ubolewają nad niestabilną sytuacją na Półwyspie Arabskim, a ostatnie doniesienia mogą być dodatkowym ciosem o bardzo nieprzyjemnych skutkach dla samych smakoszy.

Była w kościele, na dyskotece i robiła zakupy. Miała koronawirusa. Pilnie szukają osób z północy MazowszaByła w kościele, na dyskotece i robiła zakupy. Miała koronawirusa. Pilnie szukają osób z północy MazowszaCzytaj dalej

Polsat News o “kryzysie kebabowym”

Jak informują dziennikarze Polsat News, 826 osób trafiło do szpitala po tym, jak zamówili kebaba w jednej z najpopularniejszych restauracji w stolicy kraju - Ammanie. W poniedziałek (27 lipca) właściciele lokalu serwowali mięso z obrotowego rożna za pół ceny. Skusiło się wielu - wielu też odchorowało. Okazało się, że mięso było zepsute. W wyniku zatrucia zmarł 5-letni chłopiec.

Według ustaleń Polsat News, 40-stopniowy upał nie przełożył się na respektowanie podstawowych zasad sanitarnych. Lokal nie zabezpieczył mięsa, a późniejsze badania potwierdziły obecność bakterii. Fakt, iż wszyscy “poszkodowani” stołowali się w jednej restauracji, potwierdził w rozmowie z agencją AFP jemeński minister zdrowia Saad Jabe.

Polsat News: Ofiara śmiertelna to 5-letni chłopiec

Jak podają dziennikarze Polsat News, 5-latek zmarł w wyniku niewydolności serca. Wszystkie przebadane osoby miały typowe objawy silnego zatrucia pokarmowego. Duża część pacjentów nadal potrzebuje specjalistycznej opieki lekarskiej. W sprawie interweniowały również służby.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane

3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Polsat News informuje, że hospitalizacji wymaga jeszcze 321 osób, jednak służba zdrowia deklaruje, że stan pacjentów “jest stabilny”. Funkcjonariusze zatrzymali już trzy osoby pracujące w lokalu, w tym samego właściciela restauracji. Obecnie trwa dochodzenie. Co ważne, w ostatnim czasie równie duże emocje wywołały słynne już warmińskie jagodzianki.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski przerwał urlop, wraca do pracy. Chodzi o rekord zarażeń w Polsce, ponad 600 osób
  2. Nie żyje były selekcjoner. Był legendą światowego sportu, pamiętały go miliony kibiców
  3. Dokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki Boskiej
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Córka Anny Jantar w ważnej sprawie pokazała znajdkę i jej dziecko. Zwróciła się z apelem do fanów

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł