Polsat informuje o ataku w PakistaniePixabay.com/goszka

6 osób straciło życie, dramat w poniedziałek. Porażająca wiadomość ze świata

Polsat podaje informacje o smutnym wydarzeniu ze świata. W jednym z krajów w ataku zginęło 6 osób. Stało się to w gmachu giełdy papierów wartościowych. Nie wiadomo, kto przeprowadził napad.

Polsat News poinformował o ataku do którego doszło w Pakistanie. Dokonano ataku w budynku giełdy w Karaczi, największym pakistańskim mieście. Według informacji agencji prasowej Reuters zginęło sześć osób, z czego cztery to napastnicy. Takie dane miała przekazać policja. Jak mówi AP i AFP, nie wiadomo, ile osób przeprowadziło atak.

Tragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataTragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataCzytaj dalej

Polsat News: atak w Pakistanie

Jak piszą lokalne media, napastnicy weszli do gmachu giełdy papierów wartościowych. Zaatakowali obecnych tam ludzi używając broni palnej i granatów. Aktualnie w budynku wprowadzono strefę wzmocnionego bezpieczeństwa. W budynku znajduje się wiele siedzib banków. Szef policji w Karaczi powiedział dla Reutersa, że czterech napastników zostało zabitych. Wojsko informuje jeszcze o dwóch innych ofiarach. Policja miała powiedzieć agencji AP, że zmarło dwóch ochroniarzy oraz policjant. Tę informację potwierdza też agencja Kyodo.

Przedstawiciel policji Rizwan Ahmed, który był świadkiem zdarzenia, poinformował, że napastnicy otworzyli ogień wchodząc do budynku giełdy, a następnie napadli na gmach. Associated Press podaje, że specjalne siły otoczyły budynek. Jest to siedziba Pakistan State Bank oraz kilku krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych. Gmach znajduje się w finansowej dzielnicy miasta. Policja podaje, że na miejsce ataku zostali wysłani saperzy i próbują oni usunąć z budynku ładunki wybuchowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Renata spędziła urlop nad polskim morzem. Teściowa zamieniła jej wakacje w koszmar
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Na razie nie wiadomo, kto był sprawcą ataku. Żadna grupa terrorystyczna się do niego nie przyznała. W Pakistanie czasem dochodzi do tego typu sytuacji. O innym przypadku pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Polsat News

Następny artykuł