Polsat News o nowej liście.Fot. pxhere.com/pl/photo/1458445

Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowy

Polsat News przekazał zaktualizowaną listę państw, z którymi Polska zniesie regularny ruch międzynarodowy. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło konkretną zasadę, według której spis będzie poszerzany o nowe kierunki.

Polsat News potwierdził spis państw, do których turyści znad Wisły nie będą mogli wybrać się lotami bezpośrednimi. Według najnowszych doniesień, spis nie obejmuje m.in. strefy Schengen i jednego z sąsiadów.

Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję, nie ma odwrotu. Turyści przecierają oczy ze zdumieniaAndrzej Duda podjął ostateczną decyzję, nie ma odwrotu. Turyści przecierają oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Polsat News o aktualizacji przepisów

Jak podają dziennikarze Polsat News, nowe rozporządzenie polskiego rządu wchodzi w życie z dniem 30 września. Wtedy też nie będą możliwe loty do kilkudziesięciu krajów zarówno na kontynencie europejskim, jak i za oceanem. Co ważne jednak ostatnie przepisy nieco “odmrażają” część kierunków, choć sama Irlandia zadeklarowała zamknięcie granic dla Polaków.

Według ustaleń Polsat News, od 30 września do 13 października nie będą możliwe loty do: Belize; Bośni i Hercegowiny; Czarnogóry; Brazylii; Bahrajnu; Izraela; Kataru; Kuwejtu; Libii; Zjednoczonych Emiratów Arabskich; Argentyny; Chile; Ekwadoru; Indii; Iraku; Kolumbii; Kostaryki; Libii; Macedonii Północnej; Malediwów; Mołdawii; Panamy; Paragwaju; Peru; Trynidadu i Tobago; Republiki Zielonego Przylądka; Stanów Zjednoczonych; Omanu i Wspólnoty Bahamów.

Polsat News: Wrócą loty na wschód i strefy

Z drugiej strony z dniem 30 września nastąpi powrót niektórych kierunków. Wszystkie kraje strefy Schengen będą całkowicie dostępne dla turystów z Polski, jednak to nie koniec zmian. Przepis obejmie państwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego (m.in. Norwegia i Wielka Brytania), a także państwo za wschodnią granicą. Jak podaje Polsat News, od 30 września możliwe będą rejsy na Ukrainę.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków. Właśnie napłynęły informacje z dwóch krajów
2. Sikorski nie zapłaci ani grosza, powołał się na "klauzulę sumienia". Oberwało się TVP, Kurski nie będzie zadowolony
3. Żarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznych

W poniedziałek (28 września) rząd przyjął regułę - w perspektywie 14 ostatnich dni liczby zachorowań na 100 tys. mieszkańców nie może przekroczyć 90. Jeśli ten podwyższony wskaźnik zostanie odnotowany w jakimkolwiek państwie, to znajdzie się na liście wyłączonych z ruchu międzynarodowego. Jak zaznacza Polsat News, Ministerstwo Zdrowia opiera się na danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieje się w Lidlu. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Klienci wynoszą pełne koszyki
  2. Uwaga na oszustów, pieniądze znikają z kont. Klienci banku PKO BP są zagrożeni
  3. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  4. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje
  5. Zbliża się premiera prawdziwego hitu na Netflixie. Każdy amator podróży musi go obejrzeć
  6. Niepokojące zdjęcia z Chin obiegły świat. Okropny trend z udziałem zwierząt wciąż rośnie na popularności

Źródło: Polsat News

Następny artykuł