Polsat News: Nie ma mowy o zamknięciu gospodarki.Fot. Pixabay.com/Robfoto

Rozczarowanie dla tysięcy Polaków. Ostre słowa z Kancelarii Premiera

Polsat News podaje, że przedstawiciel Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nie przewiduje pomocy dla osób powracających z wakacji. W rozmowie z dziennikarzami stacji polityk poruszył także temat potencjalnego powrotu do obostrzeń sanitarnych.

Polsat News informuje, że Michał Dworczyk, minister-członek Rady Ministrów, nie przewiduje, aby w planach rządu pojawił się program pomocy dla osób powracających z zagranicy. Co więcej, zdaniem szefa KPRM, administracja Mateusza Morawieckiego “nie myśli o zamknięciu gospodarki”.

Samolot wyleciał z Polski, doszło do zderzenia. Nie doleciał na miejsceSamolot wyleciał z Polski, doszło do zderzenia. Nie doleciał na miejsceCzytaj dalej

Dworczak na antenie Polsat News: Nie ma planów na rządową pomoc

Dzisiaj (czwartek, 27 sierpnia) Michał Dworczak gościł w programie Polsat News - Graffiti. W rozmowie z Tomaszem Machałą deklarował, że gabinet Mateusza Morawieckiego nie przewiduje pomocy dla osób, które w czasie zawieszenia ruchu międzynarodowego, będą przebywały w państwa objętych zakazem. Tym samym urlopowicze nie skorzystają z odpowiednika marcowego #LOTdodomu. Szef KPRM stanowczo przedstawił punkt widzenia rządu.

- W tej chwili nie ma planów na rządową pomoc dla wracających z zagranicy [...] lista krajów z zakazem lotów została opublikowana wcześniej, by każdy mógł zaplanować swój powrót czy pobyt - odparł na antenie Polsat News Michał Dworczyk.

Szef KPRM w Polsat News: Nikt nie myśli o zamknięciu gospodarki

Co ważne, Michał Dworczak poruszył również temat potencjalnego powrotu do ścisłych obostrzeń sanitarnych. Według szefa Kancelarii Rady Ministrów, Polska na tle innych państw wypada “bardzo dobrze” w kwestii polityki sanitarnej, a jak na razie - nie jest przewidywane przywrócenie powszechnej kwarantanny wszystkich obywateli. W tym kontekście przeważają głównie argumenty gospodarcze.

Dzisiaj grzeje: 1. Masz mroczki przed oczami? Lekarze nie mają dla ciebie dobrych wiadomości
2. Zmieniają długość kwarantanny. Przełomowe słowa Ministra Zdrowia
3. Prezydent właśnie podpisał ustawę. Nowy podatek wejdzie w styczniu 2021

- Cały czas rząd prowadzi walkę z pandemią. Polska jak na razie bardzo dobrze radzi sobie z wirusem na tle innych krajów [...] dziś nikt nie myśli o zamknięciu gospodarki jak poprzednim razem [...] Cały świat ma kryzys, a przed nami kolejne jego odsłony - mówił na antenie Polsat News szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz przekazał ważne wiadomości Polakom. Chodzi o skoki narciarskie, "zdecydowałem się na ten krok"
  2. Co się dzieje z Moniką Olejnik? Wbiła szpile TVP, mówi o "wolnych mediach", nagranie obiegło sieć
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Po śmierci pana kundelek został całkiem sam. Przez trzy miesiące czekał na pomoc

Źródło: Polsat News

Następny artykuł