Polsat News o pogodzie na sobotę.Fot. Google Maps

Polsat właśnie przekazał ostrzeżenie, zacznie się już niedługo. Fatalny czas dla wszystkich, którzy planowali wyjazd

Polsat News podaje kolejne informacje o froncie, który może przekreślić przyszłe plany wyjazdowe. Cały kraj zostanie objęty aurą skrajnie nieprzystającą do pomysłu dłuższego pobytu poza domem.

Polsat News poinformował, że od dzisiaj (sobota, 26 września) pogoda będzie się intensyfikować, a aura burzowa nie ustąpi w przeciągu najbliższych dni. Już teraz wiadomo, które regiony są najbardziej narażone na potencjalne opady.

Okropny koniec sezonu wakacyjnego dla Adama Małysza. Niestety, żywioł uderzył w jego posesję, mamy zdjęcieOkropny koniec sezonu wakacyjnego dla Adama Małysza. Niestety, żywioł uderzył w jego posesję, mamy zdjęcieCzytaj dalej

Polsat News: Ulewne deszcze mogą powodować podtopienia

Jak podaje redakcja Polsat News, od dzisiaj trzy niżowe fronty przesuwają się znad Śląska w kierunku Ziemi Lubuskiej. Wcześniej synoptycy informowali o powolnym przenoszeniu się aury z zachodu na wschód, jednak teraz zjawisko może objąć cały kraj. W skrócie: intensywne opady, porywisty wiatr i duże skrajności temperatury. Turyści mogą liczyć wyłącznie na jeden region.

Najbardziej wyraźne opady będą notowane na zachodzie, południu i w centrum. Relatywnie bezpieczny będzie północny wschód, gdzie wystąpią zachmurzenia, jednak synoptycy, cytowani przez Polsat News, nie przewidują deszczu. Średnia opadów utrzyma się na poziomie od 5 do 15 litrów na metr kwadratowy ziemi. Rekordowo może być na południowym zachodzie - 20-30 litrów.

Polsat News ostrzega przed podtopieniami

Właśnie w najbardziej newralgicznych punktach kraju Polsat News przewiduje podtopienia. Jak na razie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał ostrzeżenia, aczkolwiek należy nastawić się na ewentualne straty. Turystów czekają również spore wahania temperatur.

Dzisiaj grzeje: 1. Joanna Opozda zakasowała wszystkie inne celebrytki. Zdjęcie z Grecji zapiera dech, wygląda jak Afrodyta
2. Ciasto w 15 minut, niezwykły przepis i rewelacyjny smak. Efekt niesamowity przy oszczędności czasu i pracy
3. Żywioł był bezlitosny, uderzył z pełną mocą. Gigantyczne zniszczenia i ranni, dramatyczne informacje za granicy

W najcieplejszym momencie dnia na południowym zachodzie termometry pokażą 15 stopni. Turyści powinni postawić na najmniej deszczowy region - na północnym wschodzie pogoda zaserwuje wskaźniki na poziomie 24 stopni. Wiatr z południa powinien być umiarkowany, choć zdarzą się też silniejsze porywy - do 50-60 km/h. W czasie burz zawieje z prędkością do 80 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Shiba inu zawsze uśmiecha się do zdjęć. Ma zaskakujący powód do radości
  2. Dlaczego warto mieć wagę elektroniczną? Biedronka oszukała klientów, wszystko nagrali i ujawnili
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Lojalny pies nie potrafił powstrzymać łez. Do ostatniej chwili nie wierzył w straszną prawdę o swoim właścicielu

Źródło Polsat News

Następny artykuł