Polsat News o pogodzie na piątek.Fot. IMGW/screen

Polsat alarmuje. Warto się spieszyć. Ostatni tak swobodny dzień dla podróżnych

Polsat News rekomenduje dzień, którym turyści śmiało mogą zamknąć sezon letni. Specyficzny front, który zarysuje aurę w całym kraju, będzie całkiem dobrym pretekstem do wyjazdu z początkiem weekendu.

Polsat News podaje, że dzisiaj (piątek, 25 września) aura w niektórych regionach faktycznie zachęci do wyjazdów. Co prawda, nastąpi kontynuacja sezonu burzowego, jednak część kraju odnotowuje naprawdę wysokie temperatury.

Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrzeNagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Polsat News o pogodzie na weekend

W piątek, 25 września front z zachodu przyniesie postępujące załamanie pogody, które stopniowo będzie obejmowało resztę kraju. Jak zapowiadają dziennikarze Polsat News, gwałtownych opadów rzędu do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy należy się spodziewać w zachodnich województwach, choć przelotnie może popadać również w innych regionach.

Podobnie sytuacja rozłoży się w przypadku temperatur. Na zachodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 15 stopni. Przeważającą jednak aurą ma być pogoda rzędu od 21 do 23 stopni (centrum). Najbardziej zachęcającym punktem do wyjazdów będzie jednak wschód kraju. To tutaj, jak zapowiada Polsat News, termometry pokażą 24 stopnie.

Polsat News: Meteopaci mogą się skarżyć na senność i ból głowy

Niestety, relatywnie dobra aura do wyjazdów na wschód kraju, wyraźnie gryzie się ze wskaźnikami ciśnienia. Tylko w południe synoptycy przewidują od 995 hPa na zachodzie do 1004 hPa na północnym wschodzie - a prognozy nadal mówią o postępującym spadku. Jak wyjaśnia redakcja Polsat News, taka aura może pokrzyżować planu pewnej grupie turystów.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Szczegóły umowy TVP z Episkopatem zwalają z nóg. Zapewnili sobie więcej, niż można podejrzewać
3. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy

Jak przyznają dziennikarze Polsat News, biomet przysporzy kłopotów osobom wrażliwym na nagłe zmiany pogody. Główne dolegliwości to senność, rozkojarzenie oraz ból głowy. Co, jednak gdy pozbędziemy się nieprzyjemności najprostszą aspiryną? Warto postawić na Mazury, gdzie turyści mogą wypocząć niezależnie od pory roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w Wielkiej Brytanii. Nastolatek został zaatakowany z powodu zgubienia psa
  2. Gigantyczne wiry na Jowiszu. NASA pokazała przerażające zdjęcia, nie uwierzysz jak potężne jest to zjawisko
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Polsat News

Następny artykuł