Polsat News o sytuacji na Bali.Fot. maxpixel.net/CC0 Public Domain (zdjęcie ilustracyjne)

Decyzja zapadła, nie wpuszczą turystów do końca roku. Wiadomość z zagranicy zaskakuje

Polsat News podaje wiadomość, która może wyraźnie pokrzyżować plany wakacyjne wielu urlopowiczów. Absolutny hit wśród turystów na całym świecie nie otworzy swoich granic przynajmniej do końca bieżącego roku. Co ważne jednak lokalne władze nie wykluczają przyjęcia pewnej grupy przyjezdnych.

Polsat News donosi, że władze znanej na całym świecie wyspy, nie przyjmą przeważającej części turystów przynajmniej do końca 2020 roku. Decyzja samorządu podyktowana jest chęcią uniknięcia kolejnych zachorowań na COVID-19. Rozporządzenie nie obejmie jednak konkretnej grupy tegorocznych urlopowiczów.

Rząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleniRząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleniCzytaj dalej

Polsat News: Wyspa nie dla turystów

Jak podają dziennikarze Polsat News, władze lokalne indonezyjskiej wyspy Bali zadecydowały o zamknięciu granic dla turystów zagranicznych do końca 2020 roku. Informację o podjęciu ostatecznej decyzji podał w poniedziałek (24 sierpnia) gubernator regionu, Wayan Koster. Co ważne, rozporządzenie daje jednak możliwość przyjazdu turystom krajowym.

Według ustaleń Polsat News, od 1 lipca władze Bali otworzyły plaże, a także najważniejsze atrakcje turystyczne na potrzeby wyłącznie urlopowiczów z Indonezji. Wcześniej samorząd regionu deklarował, że ponowne otwarcie się na przyjezdnych spoza kraju może nastąpić już na jesieni. Niestety, w obliczu ostatnich wskaźników zachorowań, Bali może pozostać w sferze marzeń co najmniej do końca 2020 roku.

Polsat News o decyzji Bali

- Rząd centralny popiera nasze plany ponownego otwarcia się na zagranicznych turystów. Jednak wymaga to wielkiej ostrożności i rezygnacji z pośpiechu - wyjaśniał cytowany przez Polsat News gubernator Bali, Wayan Koster.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 50 dni jest na kwarantannie. Koszmar 10-latki
2. IMGW bije na alarm, bezlitosne żywioły uderzą w Polskę. Trąby powietrzne są tylko częścią
3. Świetne wieści dla tysięcy Polaków. ZUS szykuje kolejne ulgi

Ostatnie raporty krajowego Ministerstwa Zdrowia, na które powołuje się Polsat News, mówią o łącznej liczbie 4 tys. przypadków zakażenia i 49 zgonów na samej Bali (stan na 24 sierpnia licząc od początku wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego). W całym kraju odnotowano 153 tys. zachorowań, w tym - 6680 przypadków śmiertelnych.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: prezydent Barcelony podał się do dymisji. Ugiął się pod presją ze strony Messiego
  2. Zadziwiające sceny w TVP, decyzję miał podjąć Jarosław Kaczyński. Jacek Kurski dostał pilne "polecenie"?
  3. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
  4. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
  5. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Kotek ze zdeformowanym pyszczkiem trafił do schroniska. Chwilę później wydarzył się cud

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł