Polsat podał informacje o promiePixabay.com/ rosemaria

Koronawirus na promie do Gdańska. Potwierdzili zakażenia, blisko 400 osób na pokładzie

Polsat: Koronawirus na promie do Gdańska. Płynęło nim niemal 400 osób. Nie od razu odkryto, że jeden z pasażerów jest chory. Teraz trzeba znaleźć osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt, ponieważ mogą dalej zarażać.

Polsat przekazał informacje dotyczące rejsu z 14 czerwca. Prom Nova Star płynął z Nynashamn do Gdańska, a na jego pokładzie było blisko 400 pasażerów. U jednego z nich stwierdzono obecność koronawirusa, więc koniecznie trzeba odnaleźć tych, którzy mogli się zarazić. Sanepid zaznacza, że wysokie ryzyko występowało tylko u osób podróżujących w jednej kabinie, a pozostali nie powinni być chorzy.

Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestetyPrzykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestetyCzytaj dalej

Polsat zwraca uwagę, że 2 osoby nadal są poszukiwane

Służby sanitarne poszukują wszystkich współpasażerów, którzy mogli mieć kontakt z chorym mężczyzną. Okazało się, że bezobjawowo przechodził Covid-19, więc nie był świadomy zarożenia, jakie stwarza. Wsiadając na prom Nova Star, obsługiwany przez Polską Żeglugę Bałtycką, czuł sie dobrze i nic nie wskazywało na infekcję.

- Do państwowych wojewódzkich inspektorów sanitarnych i za ich pośrednictwem do wszystkich państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych zostało przekazane pismo informujące o sytuacji - mówiła w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Anna Obuchowska, rzecznik pomorskiego sanepidu - To dane dotyczące podróży, dane z wywiadu przeprowadzonego z chorym, informacja o objęciu kwarantanną osób podróżujących w tej samej kabinie co chory i o niskim ryzyku narażenia innych pasażerów - dodała.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Po zakupach koniecznie sprawdź paragon. Biedronka powtarza dzień dziecka, odda nawet 100% za zakupy

Jedna z osób, które przebywały w tej samej kabinie co chory, została już objęta kwarantanną. Poszukiwani są dwaj kolejni pasażerowie, których do tej pory nie udało się odnaleźć. Jak podaje Polsat News, to nie pierwszy taki przypadek. Promy, w przeciwieństwie do pociągów i samolotów kursowały w czasie obostrzeń sanitarnych bez przerw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Grzegorza Krychowiaka w piekielnie ponętnej odsłonie. Co za kształty (FOTO)
  2. "Fabryka dzieci" w prywatnym mieszkaniu. Sąsiedzi skarżyli się na krzyki, dokonano przerażającego odkrycia
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: Polsat News

Następny artykuł