Polsat ujawnia planypixabay.com vperemencom

Polsat ujawnił plany rządu. Fatalne informacje, spełnia się czarny scenariusz tysięcy turystów

Polsat News niedawno przekazał informacje dotyczące planów rządu. Do mediów dotarły fatalne wiadomości. Niestety spełnia się czarny scenariusz wielu turystów. Władze zamierzają przedłużyć ograniczenie w przemieszczaniu się. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem miał się kończyć już niedługo. Rada Ministrów przedstawiła już nowy projekt.

Polsat News poinformował dzisiaj o nowym projekcie Rady Ministrów. Turyści mogą być rozczarowani. Wiele wskazuje na to, że rząd chce przedłużyć zakaz lotów międzynarodowych, który już niedługo miał się skończyć. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja jednak wywołała kolejną reakcję władz. Spełnia się czarny scenariusz linii lotniczych oraz lotnisk, które wciąż będą ponosiły poważne straty. Projekt rozporządzenia pojawił się już w Biuletynie Informacji Publicznej RM.

Prezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżującychPrezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżującychCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News zakaz lotów międzynarodowych ma zostać przedłużony do 10 listopada. Według obowiązujących rozporządzeń zawieszenie tego typu kursów lotniczych miało zostać zniesione we wtorek 27 października. Serwis informacyjny jednak powiadomił o nowym projekcie, który pojawił się już w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów. Turyści będą musieli jeszcze poczekać na dalsze podróże.

Polsat News informuje o nowym projekcie Rady Ministrów. Zakaz lotów międzynarodowych zostanie przesunięty

Serwis Polsat News potwierdził przygotowany przez Rady Ministrów projekt nowego rozporządzenia, które ma oddalić zniesienie zakazu lotów międzynarodowych wyznaczone na wtorek 27 października zgodnie z obecnie obowiązującym. Treść pojawiła się już w Biuletynie Informacji Publicznej RM, którą przekazał portal.

– Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 13 października 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (...) utraci moc z końcem dnia 27 października 2020 r. Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie – treść dokumentu cytuje Polsat News.

Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?Czytaj dalej

– Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców przekracza 90, w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (...), z wyłączeniem państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy i Federacji Rosyjskiej – czytamy dalej.

Polsat News przekazuje, dokąd nie polecą Polacy

Jak informuje Polsat News, do wyjątków należeć będą samoloty wykonujące loty międzynarodowe m.in. na zlecenie bądź za zgodą Prezesa Rady Ministrów. Dotyczy to również lotów realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

A jednak, Cmentarze 1 listopada zamknięte? Jest stanowisko władz. Duże utrudnienia w planowaniu podróży na Wszystkich ŚwiętychA jednak, Cmentarze 1 listopada zamknięte? Jest stanowisko władz. Duże utrudnienia w planowaniu podróży na Wszystkich ŚwiętychCzytaj dalej

Rozporządzenie, które będzie obowiązywało do 27 października mówi o zakazie lotów do 29 państw. Dokument nie obejmuje między innymi krajów Unii Europejskiej, Strefy Schengen oraz Ukrainy. Przygotowaniem projektu zajął się wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Jeśli nowy projekt rozporządzenia wejdzie w życie, oznacza to, że turyści będą musieli jeszcze dłużej poczekać na możliwość wykonywania lotów międzynarodowych.

To niejedyne ograniczenia, jakie wprowadza rząd. Zgodnie z oświadczeniem premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Niedzielskiego, którzy byli obecni podczas dzisiejszej konferencji prasowej, od soboty 24 października w życie wchodzi zakaz działalności stacjonarnej lokali gastronomicznych. Posiłki będą mogły być wydawane jedynie na wynos lub w opcji z dowozem. Zawieszono też działanie aquaparków, siłowni oraz klubów fitness, co wywołało skrajne emocje wsród Polaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel PKP do wszystkich podróżujących. Nie wolno go lekceważyć
2. 2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze
3. Andrzej Duda ma koronawirusa. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Prezydent mógł zarazić wiele osób. Czerwony sygnał dla Polaków i przyjeżdżających turystów

Rząd nie poinformował, jak długo mają trwać dodatkowe ograniczenia. W dodatku szef rządu zapowiedział, że jeśli obecnie wprowadzane obostrzenia nie przyniosą skutków w postaci wyhamowania dziennego wzrostu potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2, władze zdecydują się ogłosić kolejne restrykcje. PKP ponownie może sprzedawać jedynie 50 procent miejsc w pociągach, co wiąże się z dodatkowym utrudnieniem w obliczu nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych. Przewoźnik zapowiedział już podjęcie odpowiednich kroków w tej sprawie, by móc wyjść na przeciw potrzebom Polaków, o czym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  2. Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeń
  3. W "Milionerach" padło pytanie za milion złotych. Dziecinnie proste dla wszystkich, którzy spędzali wakacje na wsi
  4. Syn Martyniuka nie ma litości dla żony. Nie mieści się w głowie, do czego się posunął. Jednak nie wyjdzie z kraju?
  5. Astronomiczne kary za brak maseczki. Lepiej o niej pamiętać, kwoty mandtów ścianają z nóg w całej Europie
  6. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  7. Hit każdej kuchni. Aromatyczna domowa przyprawa na bazie liści laurowych do zup, sosów i marynat

Źródło: Polsat News

Następny artykuł