polsat tornado w indiachScreen/Twitter.com/Reuters

Co najmniej 80 osób nie żyje, masowa ewakuacja, pandemia wszystko utrudnia. Tragiczne wiadomości ze świata

Polsat podał wiadomość o tragicznych wydarzeniach. W ich wyniku zginęło co najmniej 80 osób, trwała masowa ewakuacja. Wszystko utrudnia pandemia koronawirusa.

Polsat przekazał informacje o koszmarnej tragedii, która nawiedziła Indie oraz Bangladesz. Od kilku dni meteorolodzy zapowiadali nadejście potężnego cyklonu, a już wczoraj pojawiły się jego pierwsze zwiastuny. Dzisiaj do mediów dotarła wiadomość o tragicznych skutkach, jakie przyniosło jego uderzenie. Niestety życie straciły co najmniej 72 osoby w Indiach oraz co najmniej 10 w sąsiednim Bangladeszu.

Kolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówKolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówCzytaj dalej

Polsat przekazał tragiczne wiadomości

Cyklon Amphan był określany przez ekspertów jeszcze przed uderzenim jako jeden z największych, jakie nawiedzi te rejony świata w ostatniej dekadzie. Ostatecznie uderzył on w środę wieczorem, a jego siła porównywana jest do huraganu 3. kategorii. Porywy wiatru miały prędkość od 170 do nawet 190 km/h.

Jak podaje PAP, na szczęście cyklon nieco osłabł po dotarciu na wybrzeże, gdzie trwała masowa ewakuacja ludności. Niestety utrudniana była przez pandemię koronawirusa. Już wcześniej służby przekonywały ludzi do opuszczenia domów, wielu jednak bało się iść do schronów, gdzie miało przebywać więcej ludzi, co mogłoby sprzyjać zakażeniom. Tamtejsi urzędnicy zwracają również uwagę na to, że wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane niż w podobnych tego typu wydarzeniach- koronawirus już znacznie osłabił system opieki zdrowotnej, przez co pomoc poszkodowanym będzie utrudniona.

- Nie żyją 72 osoby, w tym 15 w Kalkucie (stolicy Bengalu Zachodniego). Nigdy nie widziałam katastrofy o takiej skali - powiedział dziennikarzom Stojąca na czele władz stanu Mamata Banerjee.

Dzisiaj grzeje: 1. Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świata
2. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

Jak podaje Polsat News, woda morska została popchętnia aż 25 km w głąb lądu. Przez to zalana została stolica Bengalu Zachodniego, Kalkuta. Niestety ucierpiało przez to wiele budynków oraz innego rodzaju infrastruktury. Banglijskie ministerstwo energetyki poinformowało również, że co najmniej milion ludzi nie ma prądu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz zdradza, jaki wpływ na płuca mają maseczki. Nie ma żadnych wątpliwości
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. 22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarki

Źródło: Polsat News

Następny artykuł