Polsat o sprawie szczepień na wściekliznę.Fot. YouTube.com/Lokalna TV

Polsat alarmuje, zacznie się w czwartek. Wyglądają jak śmieci, pod żadnym pozorem nie dotykaj

Polsat News przekazał informację, która może pokrzyżować plany niektórych turystów. Osoby wybierające się w najbliższym czasie na południe powinny uważać na pozostałości po dużej akcji miejscowych służb.

Polsat News informuje o masowej akcji szczepień lisów na południu kraju. Podczas czynności służb, turyści powinni uważać na dawki rozrzucone po okolicznych lasach. Co ważne, spacery do początku października powinny odbywać się bez towarzystwa domowych pupilów.

Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobodyPodjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobodyCzytaj dalej

Polsat News: Akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

Jak podają dziennikarze Polsat News, już w czwartek (24 września) w lasach województwa małopolskiego pojawią się brunatno-zielonkawe kostki o zapachu mocno zepsutej ryby - wcześniej podobną akcję przeprowadzono w Świętokrzyskiem. Środki będą zrzucane z samolotów w lasach, na polach, łąkach oraz w parkach. Na każdy 1 km kw. terenu trafi około 20 dawek. Cała akcja potrwa do 2 października.

W tym czasie służby weterynaryjne apelują o spacery bez towarzystwa zwierząt domowych (które coraz częściej wychodzą w góry). Ponadto, także ludzie nie powinni dotykać kostek przeznaczonych dla lisów. Jak przekazuje redakcja Polsat News, po wzięciu do ręki dawki, lisy wyczują zapach człowieka, co pokrzyżuje plany małopolskich służb.

Polsat News o akcji szczepień lisów

Co ważne, o ile kostki nie są niebezpieczne dla człowieka, to po kontakcie z płynną szczepionką, należy zgłosić się do lekarza. Według relacji Polsat News, po takim przypadku należy niezwłocznie umyć mydłem ręce oraz inne części ciała, które zetknęły się z próbką. O szczegółach akcji można usłyszeć od pracowników wojewódzkiego inspektoratu weterynarii w Krakowie pod numerem (12) 293 10 00.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, za granicą już się zaczęło. Dramatyczna sytuacja w 2 krajach, szykuje się gigantyczny kryzys
2. Dziennikarz TVP Info padł ofiarą drwin. Szybko zarzucono mu kłamstwo, nic się nie ukryje?
3. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą

Jak podaje Polsat News, przypadki wścieklizny wśród dzikich zwierząt maleją. Gdy w 2010 roku potwierdzono 118 zakażeń, w 2011 - “wyłącznie” 60. Najczęściej osobniki ze wścieklizną obserwowane były na wschodzie województwa - w okolicach Tarnowa, Bochni i Brzeska. Co ciekawe, w 2017 i 2018 roku potwierdzono tylko jeden przypadek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypadek w mazowieckim. Przed maskę wyskoczył olbrzymi zwierz, nie miała szans wyhamować
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Poszedł na plażę i zobaczył, co woda wyrzuciła na brzeg. Oniemiał, natychmiast sięgnął po telefon
  4. Pilny apel sanepidu, poszukują pasażerów pociągu. Jedna z nich był zakażony
  5. Pani Ilona nie wierzyła własnym oczom, co wyrabiają turyści w Skalnym Mieście. Ręce opadają
  6. Nieoczekiwanie przerwany wyjazd na kemping. W środku nocy wygłodniałe stado otoczyło rodzinę

Źródło: Polsat News

Następny artykuł