polsat zakaz lotówFot. Flickr.com/Timon91/CC BY-NC-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/ (lotnisko Modlin)

Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie

Polsat poinformował o kolejnym zakazie, który wejdzie w życie już za kilka dni. Wielu Polaków może być bardzo rozczarowanych. Informacje o planach nowego rozporządzenia Rady Ministrów podał wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Polsat podał informacje na temat nowego rozporządzenia, które ma wejść w życie już za kilka dni. Wielu Polaków może być bardzo zawiedzionych tą decyzją - nowy zakaz może dotknąć tysiące osób. Szczegóły podał wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Wystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiWystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiCzytaj dalej

Polsat: nowy zakaz już za kilka dni

Zakaz lotów do Polski zostanie rozszerzony - na liście znajdzie się Francja. Taką informację podał wiceminister infrastruktury Marcin Horała, co przekazał Polsat. Poinformował również, że ostateczna lista państw pojawi się najprawdopodobniej w poniedziałek m.in. po konsultacjach.

- To jest wstępny projekt przed konsultacjami międzyresortowymi - podkreślił Horała cytowany przez Polsat. - On po weekendzie będzie zaktualizowany o nowe dane. Proszę informować, że ta lista krajów może się jeszcze zmienić, jeśli dane epidemiczne się zmienią - dodał.

Wiceminister poinformował, że na nowej liście znajdzie się 31 państw. Zakaz lotów do Polski wejdzie w życie już 16 września, czyli po wygaśnięciu poprzedniego rozporządzenia i straci ważność 29 września. Obecnie restrykcje obejmują 44 państwa.

- Zakaz lotów jest instrumentem, który zmniejsza prawdopodobieństwo przeniesienia epidemii do Polski. Obecnie najgorsza sytuacja jest w Hiszpanii. Tam statystyczna szansa, żeby się zarazić jest ponad 10 razy większa niż w Polsce - mówił Horała. - Wstępnie planujemy znieść obostrzenia w stosunku do 14 państw i niestety musimy wprowadzić do jednego, ale dość istotnego, bo do Francji.

Dzisiaj grzeje: 1. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
2. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

Z listy zostaną wykreślone takie państwa jak Albania, Malta, Rumunia oraz Indie. Zakaz lotów obejmie siedem państw europejskich: Francję, Hiszpanię, Luksemburg, Bośnię i Hercegowinę, Kosowo, Czarnogórę i Mołdawię. Obostrzenie obejmie również Bahrajn, Irak, Malediwy, Izrael, Katar, Kuwejt, Liban, Bahamy, Belize, Gwatemalę, USA, Honduras, Kostarykę, Panamę, Argentynę, Boliwię, Brazylię, Peru, Paragwaj, Chile, Kolumbię, Surinam, Namibię oraz Republikę Zielonego Przylądka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Polsat

Następny artykuł