Polsat News poinformował o skutkach nawałnicyYoutube/Polskie Radio Łódź (screen)

Byli w centrum nawałnicy. Tragedia była blisko. Porażające nagranie trafiło do sieci

Polsat poinformował o interwencjach związanych z usuwaniem wiatrołomów i lokalnych podtopień. Zniszczenia powstały w nocy z piątku na sobotę.

Polsat News pisze, że około 170 interwencji związanych z usuwaniem wiatrołomów i lokalnych podtopień musiała wykonać straż pożarna w województwie łódzkim. Powodem były burze i ulewne deszcze. Przeszły nad regionem w nocy z piątku na sobotę. Do internetu trafiło nagranie z Aleksandrowa Łódzkiego, które pokazuje, jak gwałtownie zmieniała się pogoda.

Dramat w kościele, 5 osób nie żyje, są ranni. Tragiczne wiadomości ze świataDramat w kościele, 5 osób nie żyje, są ranni. Tragiczne wiadomości ze świataCzytaj dalej

Polsat News: nawałnice w Polsce

W Aleksandrowie Łódzkim burza spowodowała wiele szkód. Uszkodzone zostały między innymi miejska siłownia plenerowa i plac zabaw. Nie było żadnych ofiar. Z powodu nawałnicy narzucony został zakaz wstępu do parku miejskiego. Planowany na weekend zjazd food trucków został odwołany.

Wojewódzka Państwowa Straż Pożarna w Łodzi poinformowała, że najwięcej połamanych drzew, zalanych budynków i ulic było w okolicach Zduńskiej Woli, Zgierza i Łodzi oraz w Skierniewicach, Brzezinach i Łęczycy. Wiatr uszkodził kilka dachów. Ulewa zalała tunej przy ulicy Niciarnianej w Łodzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Odwołali rezerwację nad Bałtykiem. Zdecydowali się na inny kierunek. Nie są jedyni
2. WHO z pilnym apelem. Zmieniła zalecenia dotyczące ochrony przed koronawirusem

- Strażacy głównie usuwali wiatrołomy, udrażniali przepusty i wypompowywali wodę – powiedział st. kpt. Krzysztof Batorski, rzecznik komendanta głównego PSP. Straż pożarna musiała interweniować ponad 100 razy. W internecie pojawiło się wideo, na którym widać, jak wyglądały warunki pogodowe w Aleksandrowie Łódzkim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał na dzisiaj ostrzeżenia dla kilku województw. Gdzie należy przygotować się na trudną pogodę? Informacje na ten temat tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sekret Anny i Roberta Lewandowskich wyszedł na jaw. Próbowali ukryć miejsce swojego pobytu, dziennikarze nie mają wątpliwości
  2. Masz konto w ING Banku Śląskim albo BNP Paribas? Poważne problemy techniczne, tysiące osób nie wypłacą pieniędzy z bankomatów
  3. Dramat na plaży, Polak w stanie ciężkim. Niewyobrażalna tragedia za granicą
  4. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje
  5. Tragiczna wiadomość z rana. Michał Borowski nie żyje, wielki cios dla Polski
  6. Dlaczego psy próbują lizać nas po twarzy? Nie każdy opiekun pozwala swojemu zwierzakowi

Źródło: Polsat News

Następny artykuł