Polsat News o sprawie pożaru w indyjskim hotelu.Fot. Pixabay.com/pixel2013

10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu

Polsat donosi o dramatycznych scenach w jednym z hoteli. Goście podjęli próbę ucieczki, lecz służby potwierdziły, że wiele osób nie przeżyło zdarzenia. Głos w sprawie zabrał sam premier kraju, Narendra Modi.

Polsat News podaje, że w jednym z indyjskich hoteli doszło do pożaru, w wyniku które życie straciło przynajmniej 10 osób. Krajowe służby donoszą również o potencjalnej liczbie rannych. Obiekt był przeznaczony do celów sanitarnych. To kolejna na przestrzeni ostatnich dni tragedia na Półwyspie.

Dramat, za kilka dni miał mieć 26. urodziny. Nie żyje bardzo młody przewodnik górskiDramat, za kilka dni miał mieć 26. urodziny. Nie żyje bardzo młody przewodnik górskiCzytaj dalej

Polsat News: Pożar w indyjskim hotelu

Jak podają dziennikarze Polsat News, do zdarzenia doszło w hotelu Svarna Palce w miejscowości Widźajawad (stan Andhra Pradeś). Ośrodek był wyłączony dla klientów i stanowił izolatorium dla osób przebywających na kwarantannie. Prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji doszło do zapłonu.

Polsat News podaje, że w wyniku pożaru zginęło przynajmniej 10 osób. Siedmiu pensjonariuszy próbowało wyskakiwać przez okna, lecz nikt z nich nie przeżył. Co więcej, u trzech osób stwierdzono zgon, którego bezpośrednią przyczyną było zaczadzenie. Indyjskie służby poinformowały również o co najmniej 15 rannych.

Polsat News o sprawie indyjskiego hotelu

Według ustaleń redakcji Polsat News najbardziej prawdopodobną przyczyną zapłonu było zwarcie klimatyzacji w hotelowym lobby. Szef lokalnego rządu stanu Andhra Pradeś - Jaganmohan Reddy - rozmawiał już z premierem Narendrą Modim. Każda z rodzin zmarłych otrzyma rekompensatę w wysokości 5 mln rupii indyjskich (około 249 717 zł). W ośrodku przebywało przynajmniej 20 osób chorych na covid.

Dzisiaj grzeje: 1. Maseczki obowiązkowe na powietrzu od poniedziałku. Europejski kraj podjął decyzję
2. Rozładuje ci się smartfon i zapłacisz karę 150 zł. Bezsensowny przepis będzie cię sporo kosztował

- Z bólem przyjąłem wiadomość o pożarze w ośrodku dla chorych na Covid-19. Moje myśli są dziś z tymi, którzy stracili swych bliskich. Modlę się o szybki powrót do zdrowia tych, którzy ucierpieli - napisał na swoim Twitterze cytowany przez Polsat News szef indyjskiego rządu centralnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła opalała się przy dzieciach. Nagle wydarzyło się coś nieoczekiwanego (FOTO)
  2. "Nasz nowy dom" i spalony dom nie są najgorszym scenariuszem. Katarzyna Dowbor ze łzami o zmarłych uczestnikach, smutne wspomnienia
  3. Wiemy jak Andrzej Duda zareagował na wiadomość o wypadku polskiego autokaru
  4. Wypadek autokaru z Polakami za granicą. 1 osoba nie żyje, 30 osób rannych
  5. 10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu
  6. Kot godzinami ukrywał się pod kołyską dziecka. Wyszedł dopiero, gdy wszyscy zasnęli. Wszystko nagrała kamera

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł