Polsat poinformował o trąbie powietrznej na Mazurachpixabay/ Sunrae

Trąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życia

Polsat przekazał niewiarygodną wiadomość. Nikt się nie spodziewał, że przez Mazury przejdzie żywioł, który zniszczy niemal cały dorobek ludzie. Mieszkańcy mazur nigdy w życiu nie wiedzieli scen, rodem z filmu katastroficznego.

Polsat przekazał niewiarygodną wiadomość. W sobotę tj. 5 września, nad Polską przeszedł niebezpieczny front, który przyniósł opady deszczu, burze i silne wiatry. W wielu regionach strażacy interweniowali nawet kilkaset razy. Mimo wszystko najtragiczniejsza sytuacja miała miejsce na Mazurach. Ludzie stracili niemal cały dorobek życia.

Nie miał szans, zginął na miejscu. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła PolskąNie miał szans, zginął na miejscu. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła PolskąCzytaj dalej

Trąba powietrzna na Mazurach

Z informacji, jakie przekazał Polsat, wiemy, że w minioną sobotę Mazury nawiedził potężny kataklizm. Mieszkańcy nigdy w życiu nie widzieli takich porażających scen, rodem z filmu katastroficznego. Przez miejscowość Deksyty oraz Weskajmy w województwie warmińsko-mazurskim przeszła trąba powietrzna. Żywioł doprowadził do wielu zniszczeń, a ludzie utracili niemal cały dorobek swojego życia. Z relacji mieszkańców wiemy, że trąba uderzyła z taką siłą, że zrywała dachy, powalała drzewa i wszystko unosiło się w powietrzu.

- Strasznie wiało, przeszła trąba, wszystko latało w powietrzu. Najgorsze, że nic nie wskazywało, że tak będzie. Trochę padało - czytamy wypowiedź jednej z poszkodowanych na portalu Polsat News

Pierwsze zgłoszenie o katastrofalnych skutkach trąby powietrznej odnotowano w sobotę, 5 września, ok. godziny 14:20. Żywioł uszkodził 5 budynków mieszkalnych oraz 5 budynków gospodarczych.

Dzisiaj grzeje: 1.Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
2. "Dzień dobry TVN" nagle wprowadziło wielkie zmiany. Wiemy, co wydarzyło się za kulisami

Niebezpieczna front zbliża się nad Polskę

Synoptycy nie mają złudzeń, że kolejne dni mogą być równie niebezpieczne, a z pewnością nie będą rozpieszczać Polaków. Meteorolodzy alarmują i proszę Polaków o ostrożność. Mimo specjalistycznego sprzętu do badań meteorologicznych pogoda wciąż zaskakuje i jest nieprzewidywalna. Dlatego warto na bieżąco śledzić zmiany pogodowe i odpowiednio reagować. IMGW wydało nowe ostrzeżenie dla części Polski.

- Dziś w pasie od Podlasia po Śląsk występuje prawdopodobieństwo rozwinięcia się po południu i wieczorem burz z opadami do 20 mm, miejscami do 35 mm i porywami wiatru 70-80 km/h, punktowo do 90 km/h. Możliwy jest grad do 3 cm, a z mniejszym prawdopodobieństwem trąba powietrzna - czytamy na profilu IMGW na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Polsat News

Następny artykuł