Polsat informuje o zaostrzeniu przepisówFot. Pixabay.com/Ashkan Forouzani

Zaostrzą przepisy o noszeniu maseczek. Zmiany w "trybie pilnym"

Polsat News poinformował o nowych przepisach, które zgodnie z zapowiedzią, mają wprowadzić w "trybie pilnym". Chodzi o zaostrzenie zasad w temacie zakrywanie nosa i ust. Co planuje zmienić polski rząd?

Polsat News informuje o zaostrzeniu przepisów regulujących obowiązek noszenia maseczek. Zapowiedział to rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Nowe zasady mają dotyczyć zakrywania nosa i ust w sklepach. Co zmieni się w robieniu zakupów?

Wielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołemWielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołemCzytaj dalej

Polsat News: zaostrzą przepisy o noszeniu maseczek

- W trybie pilnym chcemy doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust między innymi tak, by właściciele sklepów mogli odmówić obsługi klientów, którzy tego obowiązku nie przestrzegają - zapowiedział Wojciech Andrusiewicz.

Dodał, że nie ma żadnego wytłumaczenia dla niezasłaniania ust oraz nosa. Wliczają się w to różnego rodzaju choroby, przez które można mieć problemy z oddychaniem. Wytłumaczył, że w takim przypadku można założyć przyłbicę. Rzecznik stwierdził, że sprzedawcy w sklepach tak naprawdę już teraz mają prawo odmówić sprzedaży w takim przypadku.

Dzisiaj grzeje: 1. Cezary Pazura pokazał "typowego turystę nad Bałtykiem". Ostro, miał rację?
2. Emerycie, jesteśmy pewni twojego uśmiechu. Znamy już kwotę kolejnej trzynastki, suma jest konkretna

- Oczywiście dla uniknięcia jakichkolwiek nieporozumień w tym zakresie zechcemy w trybie pilnym doprecyzować zapis o obowiązku zasłaniania nosa i ust, tak by przedstawiciele podmiotów handlowych mieli pełną jasność, że nie powinni obsługiwać klientów narażających innych na zakażenie - wyjaśnił Andrusiewicz.

Ostatnio pisaliśmy o sytuacji, w której sprzedawca odmówił obsłużenia klienta, który nie miał maseczki. Skończyło się tragicznie. Niestety musimy pamiętać, że jest to przede wszystkim wyraz troski o ludzi wokół, bowiem maseczki zapobiegają przenoszeniu się chorób w czasie mówienia, oddychania czy kichania oraz kaszlenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marta Kaczyńska przyłapana z synkiem na plaży. Internauci patrzą tylko na jedno
  2. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim
  3. 500 plus przejdzie całkowitą zmianę? Wreszcie poznaliśmy prawdę, rodzice powinni się dowiedzieć
  4. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  5. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  6. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  7. Szczenięta bawiły się pod pudełkiem, nikt nie wiedział, co razem kombinują. Wszystko stało się jasne, kiedy zajrzano do środka

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł