Polsat informuje o zmianach w rozporządzeniu o zakazie ruchu międzynarodowego.Fot. Flickr.com/ Kancelaria Premiera/ domena publiczna

Rząd podjął decyzję. Już dziś znoszą zakaz, wielka ulga dla tysięcy Polaków

Polsat donosi, że już dzisiaj rząd Mateusza Morawieckiego znosi ważny zakaz dotyczący ruchu lotniczego. To ogromna szansa zwłaszcza dla tych turystów, którzy często bywają poza Unią Europejską.

Polsat News informuje, że od dzisiaj (środa, 1 lipca) polski rząd zrezygnuje z przepisów rozporządzenia o zakazie ruchu międzynarodowego poza kraje strefy Schengen. Tym samym, możliwe będą loty m.in. do Wielkiej Brytanii, jak również za ocean.

Chiny nie mają skrupułów, działają konkretnie. Świat patrzy i przeciera oczy z niedowierzaniaChiny nie mają skrupułów, działają konkretnie. Świat patrzy i przeciera oczy z niedowierzaniaCzytaj dalej

Polsat: Już nie tylko UE

Środowe zmiany pozwolą turystom z całej Polski podróżować poza kraje należące do strefy Schengen, a więc głównie państwa członkowskie Unii Europejskiej. Jak podaje redakcja Polsat News, dzień wcześniej, we wtorek 30 czerwca Rada Ministrów opublikowała w Dzienniku Ustaw nowe rozporządzenie regulujące przepisy o ruchu lotniczym poza Polskę. Tym razem pula państw jest znacznie szersza.

Jak zaznaczają dziennikarze Polsat News, najważniejszym zapisem w rozporządzeniu z 30 czerwca jest uregulowanie kwestii podróży do państw Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), EOG i Szwajcarii. Pojawiła się też kwestia ostatecznych decyzji względem państw członkowskich Unii Europejskiej. Z listy znika Szwecja i Portugalia, ale wschodzi możliwość podróży do Wielkiej Brytanii. Nie są to jednak jedyne kierunki.

Polecimy za Atlantyk

Według ustaleń Polsat News, od dzisiaj z Polski możliwe będą regularne kursy na Bałkany (Czarnogóra, Albania), a także na Kaukaz (Gruzja) i Ukrainę. Co więcej, powody do zadowolenia mogą mieć również entuzjaści kierunków azjatyckich. Po wcześniejszych ustaleniach Parlamentu Europejskiego, rząd Mateusza Morawieckiego zezwolił na połączenia z Japonią i Koreą Południową. Ponadto, dochodzi również kierunek ważny dla rodzin Polonii.

Dzisiaj grzeje: 1. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli
2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Polsat informuje również o powrocie lotów do Kanady. Niestety, ze względu na duże zagrożenie epidemiologiczne, jak na razie rząd nie przewiduje kursów do Stanów Zjednoczonych. Co więcej, przepisy rozporządzenia z 30 czerwca nie mają charakteru stałego. Dokument traci moc prawną za 2 tygodnie - 14 lipca 2020 r. Po swego rodzaju okresie próbnym, najpewniej dojdzie do nowelizacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska już urodziła? Jej siostra opublikowała zdjęcie, które nie pozostawia najmniejszych wątpliwości
  2. Ujawniono prawdę nt. ułaskawienia przez Andrzeja Dudę. Skandaliczne fakty ujrzały światło dzienne, wielu może być wściekłych
  3. Ministerstwo potwierdziło, wielkie zmiany od 17 lipca. Wakacje będą wyglądać zupełnie inaczej
  4. No i się zaczęło, porażająca wiadomość z Chin. Wielu się obawiało, niestety dzieje się w Hongkongu
  5. Rząd podjął decyzję. Już dziś znoszą zakaz, wielka ulga dla tysięcy Polaków
  6. Niemowlę zbliżyło się do rottweilera. Rodzice nagrali wszystko

Źródło: Polsat News

Następny artykuł