Polka tajemnicza śmierćFacebook Magdalena Żuk

Najbardziej tajemnicza śmierć Polki za granicą. Jest nowa decyzja o śledztwie ws. śmierci Magdy Żuk

Polka spędzała wakacje za granicą. Wczasy jednak skończyły się tragicznie. Po jej śmierci każdy chciał zrozumieć, co tak naprawdę przydarzyło się tej kobiecie. Prokuratura podjęła nową decyzję w sprawie śledztwa dotyczącego Magdaleny Żuk. Dramatyczne wydarzenia, do których doszło w Egipcie, okazały się bardzo tajemnicze.

Polka, która zginęła za granicą, stała się jedym z głównych tematów poruszanych przez media. 27-letnia Magdalena Żuk wybrała się na wakacje do Egiptu. Niestety nigdy już nie wróciła do Polski. Okoliczności jej śmierci okazały się jednymi z najbardziej tajemniczych. Śledztwo w tej sprawie toczy się już przez 3 lata. Prokuratura postanowiła podjąć nową decyzję. Zarówno rodzice kobiety, jak i służby chcą zrozumieć, co tak naprawdę doprowadziło do tragedii.

Zamykają sklepy i szkoły, miasto objęte blokadą, radykalne kroki. Zaskakująca wiadomość z EuropyZamykają sklepy i szkoły, miasto objęte blokadą, radykalne kroki. Zaskakująca wiadomość z EuropyCzytaj dalej

Magdalena Żuk - Polka, która zginęła 30 kwietnia 2017 w Egipcie - wciąż stanowi zagadkę dla śledczych, którzy od 3 lat próbują ustalić, co było przyczyną jej śmierci. 27-latka wybrała się do kurortu Marsa Alam. Tam podróżowała w pojedynkę, ponieważ jej partner nie miał ważnego paszportu. Zanim kontakt między Magdaleną a jej chłopakiem się urwał, Polka zadzwoniła do mężczyzny, aby jak najszybciej zabrał ją z Egiptu. Na nagraniu, które wyciekło do sieci, wszystko wskazywało na to, że Magdalena była wyraźnie rozstrzęsiona. Kobieta miała wrócić do kraju wcześniejszym samolotem, jednak zamiast na pokład, trafiła do szpitala.

Okoliczności, w jakich zmarła Polka, wciąż są nieznane

Polka została przewieziona do szpitala w związku z pogarszającym się stanem zdrowia. Tam Magdalena Żuk miała wyskoczyć przez okno z pierwszego piętra. Przewieziono ją do placówki medycznej w Hurgadzie, gdzie ostatecznie zmarła 30 kwietnia w wyniku obrażeń. Rodzina kobiety jednak nie wierzy w jej samobójstwo. Tragedia rozpoczęła śledztwo, które trwa już trzy lata. W jego trakcie śledczy przesłuchali ok. 200 świadków. Chociaż prokuratura nie stwierdziła na jej ciele śladów świadczących o użyciu przemocy i wykluczono gwałt, okoliczności śmierci 27-latki nadal są niejasne.

Aby móc dokładnie określić, co doprowadziło, że Polka zginęła, Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wystąpiła o przedłużenie śledztwa, ponieważ strona egipska cały czas nie przekazała do Polski dokumentów z sekcji zwłok i wyników badań toksykologicznych. Zdaniem służb te dokumenty są bardzo istotne, ponieważ na ich podstawie można uzyskać uzupełniającą opinię biegłych z zakresu toksykologii. Zgodnie z decyzją Prokuratury Regionalnej w we Wrocławiu, śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk zostało przedłużone do 31 grudnia.

- Jakkolwiek, w sprawie zgromadzono dotychczas obszerny materiał dowodowy, to jednak zachodzi konieczność wystąpienia do strony egipskiej o kolejne dokumenty dotyczące zdarzenia. Chodzi głównie o dokumentację źródłową, stanowiącą podstawę sporządzenia dokumentów procesowych przez stronę egipską - słowa prok. Krzysztofa Świątka z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze cytuje portal Onet.pl.

- Podkreślić należy, że śledztwo toczy się w dalszym ciągu, ponieważ nie zgromadzono materiału dowodowego pozwalającego na podjęcie końcowej decyzji merytorycznej, przy czym na terenie Polski dokonano w zasadzie niemal wszystkich czynności dowodowych, a te pozostałe do wykonania zależą od realizacji pomocy prawnej przez stronę egipską - dodaje.

Dzisiaj grzeje: 1. 150 zł za noc w ośrodku w Krynicy Morskiej. Warunki wołają o pomstę do nieba, skandal
2. Wielu Polaków nawet nie wie, że przysługuje im dodatkowy, płatny urlop. Lepiej go nie stracić

Przypominamy, że Polka zginęła 30 kwietnia 2017 roku w Egipcie. Zarówno śledczy, jak i najbliżsi Magdaleny Żuk chcą dowiedzieć się, czy jej śmierć jest wynikiem samobójstwa, czy może doszło do innej tragedii z udziałem osób trzecich. Do tej pory jednak służby nie zmieniły dotychczasowych ustaleń. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o skandalicznym zachowaniu Polaka w turystycznym mieście.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddech
  2. Południe Polski tonie pod wodą, sytuacja nadal niebezpieczna. Są najnowsze ostrzeżenia, złe wieści dla tysięcy osób
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powód

Źródło: Onet

Następny artykuł