Polka apel do mieszkańcówFot. Pixabay.com/coyot/zdjęcie poglądowe

Porażający apel Polki mieszkającej we Włoszech. Każdy musi przeczytać, bardzo ważne

Polka mieszkająca we Włoszech wystosowała bardzo ważny apel do mieszkańców naszego kraju. Każdy powinien to przeczytać, daje do myślenia.

Polka, która na stałe mieszka we Włoszech, zdecydowała się zabrać głos w sprawie wydarzeń, które mają teraz miejsce w tym kraju. W ostatnim czasie pojawia się wiele informacji dotyczących tego, jak szybko rozprzestrzenia się tam koronawirus. Państwo zostało w całości objęte tzw. czerwoną strefą, a przypadków zakażenia oraz niestety przypadków śmiertelnych jest coraz więcej. Nasza rodaczka wystosowała ważny apel, nad którym warto się zastanowić.

Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenieCały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenieCzytaj dalej

Polka wystosowała ważny apel do Polaków

Apel do Polaków wystosowała na swojej stronie na Facebooku autorka popularnego bloga "ItaLove Polka we Włoszech".

- Piszecie, że macie bilety już wykupione i zaplanowaną wycieczkę w ciągu najbliższych miesięcy. Moja odpowiedź na teraz jest: odwołajcie. Siedzenie w domu to jedyna metoda na tego wirusa. Nie dajcie się mu rozprzestrzeniać - czytamy w apelu.

Polka może na żywo obserwować sytuację we Włoszech i kieruje się własnym doświadczeniem i spostrzeżeniami, a nie doniesieniami medialnymi. Zwraca uwagę na istotne zasady bezpieczeństwa. Podkreśla również, że we włoskich szpitalach brak jest już miejsc.

- Pamiętajcie proszę, że, na przykład uczelnie zamykane są nie po to byście mieli wakacje, ale po to byście się nie spotykali. Nie umawiajcie się na pizzę zatem. Zostańcie w domu! - apeluje.

Dzisiaj grzeje: 1. Loty z Polski odwołane. Kolejne linie podejmują błyskawiczne działania
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Uwagi te są niezwykle istotne i bez wątpienia powinno się ich słuchać. Sytuacja robi się poważna również w Polsce, wiele firm zadecydowało o wprowadzeniu pracy zdalnej, a szkoły i jednostki kulturalne przestały funkcjonować. Wszystko to są działania mające prowadzić do ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby, co powinno być w interesie każdego z nas. Dlatego też tak ważne jest przestrzeganie zasad higieny oraz postępowanie zgodne z zaleceniami służb i władz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakaz handlu złagodzony. Nieoficjalnie: rząd wprowadza ważne zmiany z powodu koronawirusa
  2. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źróło: Interia

Następny artykuł