Polka przeżyła koszmarfot. ANWAR AMRO/AFP/East News

Dramatyczna relacja pani Kamili. Była w centrum tragedii, jej słowa wyciskają łzy

Polka mieszkająca w Bejrucie opowiedziała o tym, jak wyglądała eksplozja i co działo się później. Miała niebywałe szczęście, którego zabrakło wielu innym mieszkańcom miasta. Straszna tragedia.

Polka mieszkająca w Bejrucie od 9 lat, skontaktowała się z TVN 24, by przekazać swoją relację z miejsca tragedii. W momencie eksplozji znajdowała się 3 km w linii prostej od miejsca wybuchu. Pani Kamila została ranna, lecz jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mąż zabrał ją już ze szpitala do domu, gdzie dochodzi do siebie.

Szumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy PolakówSzumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy PolakówCzytaj dalej

Polka wraz z rodziną przeżyła wybuch

- To był bardzo silny podmuch, wszystko leciało z budynków - relacjonowała Polka. Odłamki szkła poraniły jej nogi. - Mąż zabrał nas do domu, żeby nie zabierać miejsca ciężko rannym - przekazała kobieta w wiadomości dla TVN 24.

Polka wyznała, że nawet osoby pamiętające wojnę domową w Libanie nie widziały takiej tragedii. Część miasta dosłownie zniknęła z powierzchni ziemi. Do eksplozji doszło 4 sierpnia po godzinie 17 czasu polskiego (po godzinie 18 w Bejrucie) w centralnym punkcie portu, tuż obok portowego silosu. W promieniu kilku kilometrów budynki są uszkodzone, a w centrum kompletnie zrujnowane. Zniszczona została również siedziba premiera, która położona była 1,5 km od miejsca wybuchu.

Dzisiaj grzeje: 1. Dwoje naszych sąsiadów w krytycznej sytuacji. Padają dramatyczne rekordy
2. Nie chce ci się zabrać śmieci z lasu? Możesz gorzko pożałować, mandaty będą nawet 10 razy wyższe

Liczba ofiar jest przerażająca

Libański oddział Czerwonego Krzyża poinformował w środę rano, że zginęło co najmniej sto osób, a co najmniej 4 tysiące doznały obrażeń. Wśród ofiar są znajomi męża Polki, która przekazała informacje. Zniszczenia są ogromne, ludzie przeżywają żałobę, wszystko wygląda jak na wojnie. Władze państwa na ten moment jako przyczynę tragedii podają pożar niebezpiecznych chemikaliów składowanych w porcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłe odejście z Kanału Sportowego. Szeregi redakcji opuszcza jeden ze współtwórców projektu
  2. Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy w strasznych warunkach

Źródło: kontakt24.tvn24.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł