Policja ostrzega przed naciągaczami.Fot. Unsplash.com/Steven Lewis (zdjęcie ilustracyjne)

Turyści mogą stracić ogromne pieniądze. Policja ostrzega przed popularnym oszustwem

Policja ostrzega turystów przed znanymi już metodami naciągaczy. Okazuje się, że wymarzony urlop w pięknym hotelu może być wyłącznie mrzonką. Należy się przygotować.

Policja apeluje do tegorocznych urlopowiczów o uważne przyjrzenie się ofertom z branży hotelarskiej. Okazuje się, że często “idealna” cena, “idealna” lokalizacja i “idealny” standard to wyłącznie przynęty na łatwowiernych turystów.

Turyści mogą stracić ogromne pieniądze. Policja ostrzega przed popularnym oszustwemTuryści mogą stracić ogromne pieniądze. Policja ostrzega przed popularnym oszustwemCzytaj dalej

Policja o hotelowych naciągaczach

Jak informują dziennikarze portalu mojchorzow.pl, policja z południa kraju jest zgodna, że tegoroczny sezon nie obędzie się bez fałszywych ogłoszeń hotelowych. Turyści wybierający się, chociażby do Zakopanego powinni bardzo uważnie przyglądać się ofertom kwater. Niekiedy zdarzają się wręcz perfekcyjne okazje, jednak wyłącznie na papierze (o czym mówił już wcześniej UOKiK).

Policja ostrzega, że naciągacze bazują głównie na “okazyjnych” ofertach i szybkich zaliczkach. Tak też turyści zostają zarówno bez znaczącej części swoich funduszy, jak i wymarzonej kwatery. Na szczęście są pewne sposoby, które mogą uchronić tegorocznych urlopowiczów przed fałszerstwami.

Policja z metodami na wakacyjnych oszustów

Przede wszystkim turyści powinni uważnie przyjrzeć się ofercie, zrobić zdjęcia (lub print screeny ogłoszenia) i porównać ceny u konkurencji. Bardzo często naciągacze publikują zdjęcia z całkowicie innych obiektów, a koszta specjalnie zaniżają. Co więcej, policja zaznacza, że bardzo pomocne są polecenia od znajomych, a także chwila spędzona nad przepisami administracyjnymi.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. Pilnie poszukują klientów sklepu na północy Polski. Niezwykle ważny komunikat

3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Jak podają dziennikarze z mojchorzow.pl, każdy obiekt powinien być zarejestrowany w Urzędzie Miasta. Ofertę można sprawdzić na stronach urzędów m.in. w dedykowanych zakładkach “Baza Noclegowa”. Co więcej, policja radzi również przyjrzenie się Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), a także - klasyczny wdech i wydech, czyli rezerwację zdroworozsądkową - nie pod emocjami chwili i “okazji”.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski przerwał urlop, wraca do pracy. Chodzi o rekord zarażeń w Polsce, ponad 600 osób
  2. Nie żyje były selekcjoner. Był legendą światowego sportu, pamiętały go miliony kibiców
  3. Dokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki Boskiej
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Córka Anny Jantar w ważnej sprawie pokazała znajdkę i jej dziecko. Zwróciła się z apelem do fanów

Źródło: mojchorzow.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!</p

Następny artykuł