Policja o bilansie utonięć.Fot. Pixabay.com/kropekk_pl

315 osób nie żyje. Tragiczne wiadomości z Polski

Policja opublikowała raporty, które rzucają nowe światło na kończący się już sezon letni. Bilans może poważnie odbić się na moralach wśród służb ratunkowych, a doniesienia z piątku (28 sierpnia) uzupełniają niechlubną statystykę o kolejne pozycje.

Policja z Komendy Głównej podała konkretne dane dotyczące łącznej liczby osób, które od 1 kwietnia utonęły na polskich zbiornikach wodnych (m.in. rzekach, stawach, jeziorach). Statystyka mówi o 315 przypadkach, a tylko wczoraj w raportach pojawiły się kolejne 3 pozycje.

Policja: 315 utonięć od 1 kwietnia br.

Jak informują dziennikarze Onetu, policja z Komendy Głównej opublikowała najnowszy bilans utonięć w przeliczeniu od 1 kwietnia 2020 roku, który mówi o 315 przypadkach na terenie całej Polski. Co ważne, równie niepokojącymi doniesieniami podzielili się przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Według komunikatu RCB, w piątek (28 sierpnia) utonęły trzy osoby. Do zdarzeń doszło w województwie dolnośląskim, małopolskim i podlaskim (w przypadku Podlasia nie podano konkretnej miejscowości). Policja interweniowała m.in. w Krakowie i Ozorowicach (powiat trzebnicki).

Policja i RCB z apelem do urlopowiczów

Jak podaje redakcja Onetu, policja oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje do urlopowiczów o rozwagę i pływanie wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Co więcej, służby zaznaczają, aby przebywając na jednostce pływającej (łódź, kajak, czy też rower wodny) zawsze mieć założony kapok.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Okropna wiadomość dla Karpacza. Już od dzisiaj
3. Czekaliśmy 2 miesiące, ale w końcu jest. Zakaz handlu teraz nie będzie obowiązywać

Co ważne, policja i RCB zaznacza, iż w dalszym ciągu przeważają wypadki pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Służby ponownie wzywają do zachowania odpowiedzialności, szczególnie nad wodą.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Bartosz Nowak. Młody ulubieniec fanów zmarł w dramatycznym wypadku
  2. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje

Źródło: Onet

Następny artykuł